Interwencje Echa Dnia. Bezdomni przesiadują w poczekalni...

  Interwencje Echa Dnia. Bezdomni przesiadują w poczekalni dworca PKS w Radomiu. Czytelniczka: Piją alkohol, śpią. Obok nich są nawet odchody

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Na poczekalni dworca PKS przesiaduje wiele bezdomnych osób, które chronią się przed mroźnymi wieczorami.

  Na poczekalni dworca PKS przesiaduje wiele bezdomnych osób, które chronią się przed mroźnymi wieczorami. ©Mateusz Kaluga

  W ostatnim czasie, czytelnicy informowali nas coraz częściej, o tym, że dworzec autobusowy w Radomiu i jego poczekalnia przy ulicy Beliny-Prażmowskiego jest bardzo zaniedbana i wykorzystywana przez osoby bezdomne jako noclegownia i miejsce do spożywania alkoholu.
  Na poczekalni dworca PKS przesiaduje wiele bezdomnych osób, które chronią się przed mroźnymi wieczorami.

  Na poczekalni dworca PKS przesiaduje wiele bezdomnych osób, które chronią się przed mroźnymi wieczorami. ©Mateusz Kaluga

  Problem powtarza się dosłownie każdej zimy. W budynku dworca Państwowej Komunikacji Samochodowej przy uli-cy Beliny - Prażmowskiego w Radomiu, głównie wieczorami, przesiaduje wielu bezdomnych. Czytelnicy zgłosili nam interwencję.

  Nieprzyjemny zapach i spożywanie alkoholu


  - W ostatni piątek czekałam na przyjaciółkę, która miała przyjechać do mnie z Warszawy. Było bardzo zimno, więc postanowiłam poczekać na poczekalni dworcowej.
  To, co tam zobaczyłam przeszło najśmielsze oczekiwania - grzmiała nasza czytelniczka. - Było tam pełno bezdomnych osób, kilkoro z nich spożywało alkohol, inni spali na krzesłach. Co więcej, obok nich były nawet odchody! Czy tak powinno wyglądać reprezentatywne miejsce w Radomiu, które przyjmuje codziennie pasażerów z większych miast? To fatalna wizytówka dla naszego miasta, które i tak jest już bardzo wyszydzane - kontynuowała.

  Problem z bezdomnymi koczującym zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym powtarza się każdego roku. Zamiast ogrzewalni, czy domów dla bezdomnych, chętniej wybierają poczekalnię dworca PKS.
  - Skutecznie tym odstraszają pasażerów, ponieważ nikt nie chce przebywać w tak nieprzyjemnym zapachu. Większość wybiera oczekiwanie na swój transport pod wiatami, które raczej nie pozwalają na ogrzanie - twierdziła czytelniczka.

  Władze znają problem


  Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z prezesem Państwowej Komunikacji Samochodowej w Radomiu, prezesem Pawłem Gutkowskim.
  Jak się okazuje, władze spółki znają bardzo dokładnie ten problem. - Rzeczywiście to nie jest jednorazowa sytuacja. Cały czas staramy się jakoś reagować. Pomaga nam w tym policja, Straż Miejska oraz wynajęta firma ochroniarska - mówił nam prezes Gutkowski.
  Szef radomskiego PKS-u zauważa również, że wynajęta firma ochroniarska nie może spędzać na poczekalnię 24 godzin, ponieważ spółki zwyczajnie nie ma na to pieniędzy.

  Ponadto prezes Gutkowski twierdził w rozmowie z nami, że służby tak na prawdę nie mają podstaw do podjęcia interwencji, gdy ci ludzie w żaden sposób nie zakłócają porządku publicznego. Warto nadmienić, że tylko Straż Miejska interweniowała w poprzednim roku w okolicach dworca PKS dziesięć razy. Trzy przypadki związane były osobami nietrzeźwymi.

  - To, że ktoś siedzi na poczekalni i wygląda tak jak wygląda, to nie jest jeszcze powód do zatrzymania - twierdzi Gutkowski. - Gdy dostajemy sygnały, że zaczynają rozrabiać i źle się zachowywać, to wówczas podejmowana jest interwencja -mówi Gutkowski.

  Apelują o reagowanie


  Władze radomskiej spółki PKSapelują o reagowanie w przypadku budzących niepokój zachowań bezdomnych.
  - Gdy ktoś widzi osoby, które spożywają alkohol, bądź zachowują się nieprzyzwoicie, to w pierwszej kolejności powinien wykonać telefon do Straży Miejskiej bądź policji, a nie do mediów - zakończył Paweł Gutkowski.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Finał WOŚP 2019 w Radomiu. Pomaganie z Orkiestrą znów było dziecinnie proste  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>