Interwencje Echa Dnia. Posesje mieszkańców z radomskiego...

  Interwencje Echa Dnia. Posesje mieszkańców z radomskiego Oboziska są zalewane. Powodem jest brak kanalizacji. Co na to władze miasta?

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Najgorsza sytuacja jest na posesji przy ulicy Białobrzeskiej 12, na której zbiera się najwięcej wód, które zalewają inne domy.
  1/5
  przejdź do galerii

  Najgorsza sytuacja jest na posesji przy ulicy Białobrzeskiej 12, na której zbiera się najwięcej wód, które zalewają inne domy. ©Archiwum prywatne

  Mieszkańcy dzielnicy Obozisko w Radomiu nie mają kanalizacji deszczowej, przez co nieustannie zalewa ich woda. Miasto twierdzi, że powinni ją zrobić na własny koszt.
  Z prośbą o interwencję napisali do nas mieszkańcy radomskiej dzielnicy Obozisko. - Niestety, władze Radomia nie reagują na to, że regularnie jesteśmy podtapiani przez wodę - pisali.

  Według nich sprawcą zalań i podtopień jest ulica Szarych Szeregów, która tworzy „tamę”, nie przepuszczając wód. - Nie ma tam również żadnego odwodnienia. Ta ulica jest źle zaprojektowana. Wszyscy o tym wiedzą, a nikt nic nie chce z tym zrobić - opowiada Grzegorz Korcz, jeden z mieszkańców dzielnicy.

  Mieszkańcy sami muszą zrobić kanalizację

  Problem zalewanych posesji mają mieszkańcy głównie z ulicy Białobrzeskiej, ale i Torfowej, Niskiej, czy Żwirowej. Przedstawili nam również pisma, które wysyłali do przedstawicieli miasta oraz Wodociągów Miejskich z prośbą o zrobienie kanalizacji deszczowej na ich ulicach.

  - Urząd Miejski każe nam, mieszkańcom zawiązać komitet społeczny i samemu uczestniczyć w kosztach kanalizacji deszczowej. Niestety, mieszkańcy naszych ulic nie są ludźmi majętnymi i nie stać ich, żeby wyłożyć z własnej kieszeni kilka tysięcy złotych - opowiada Korcz, który zauważa również, że na Obozisku mieszkają starsi ludzie, którzy mają nie mały problem z poruszaniem się. Mieszkańcy tych ulic zarzucają również przedstawicielom miasta, że „na Obozisku nie mieszka żadna ważna osoba, i dlatego kanalizacja deszczowa nie została jeszcze wykonana”.

  Kolejnym problemem dla mieszkańców, oprócz ulicy Szarych Szeregów, jest niskie położenie ulic na Obozisku. Skutki widać na posesji przy ulicy Białobrzeskiej 12, tam zbiera się woda, a potem zalewa inne podwórka.

  - Jeszcze kilka miesięcy temu była zamontowana pompa, która na koszt wodociągów usuwała nadmiar wód. Niestety po śmierci poprzedniego właściciela, w czerwcu tego roku, wodociągi zdemontowały urządzenie, a ja teraz na własny koszt pompuję wodę do przepustu przy ulicy Białobrzeskiej, który przebija ulicę Szarych Szeregów - mówi Grzegorz Korcz.

  Zauważa także, że od 2011 roku na wspomnianych ulicach po deszczach Straż Pożarna interweniowała już ponad sto razy.

  Nasz rozmówca twierdzi, że trzy lata temu na ulicy Piaskowej, mieszkańcy nie chcieli tonąć w wodzie i zrobili komitet społeczny, żeby miasto wybudowało kanalizację ściekową.

  - To centrum Radomia, a to co się dzieje woła o pomstę do nieba. Miasto ma nas gdzieś - kończy.

  Kto powinien to wykonać?

  Z interwencją zwróciliśmy się do Pawła Olszewskiego, wiceprezesa Wodociągów Miejskich. Stwierdził, że wykonanie kanalizacji deszczowej leży w gesii miasta oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Wiceprezydent Konrad Frysztak twierdzi natomiast, że realizacją zadania powinny zająć się wodociągi.

  Paweł Olszewski mówił nam, że wodociągi w zeszłym tygodniu wykonały tam kanalizację sanitarną oraz sięgacze. - To oczywiście może pomóc. Tam niestety jest parę elementów, które powodują te problemy - mówi.

  Do sprawy powrócimy.

  Zobacz galerię

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Dennis w radomskim klubie Explosion. Zagrał na zakończenie wakacji. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

  Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


  TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

  Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

  Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


  Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych


  ZOBACZ TEŻ: Kierowcy igrali ze śmiercią na przejeździe kolejowym w Natolinie

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo