Interwencje "Echa Dnia". Stary wodociąg na osiedlu Północ...

  Interwencje "Echa Dnia". Stary wodociąg na osiedlu Północ daje się we znaki mieszkańcom Szydłowca. W tym roku ma być remont

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mieszkańcy ulicy Garbarskiej w Szydłowcu mają problem z wodociągiem.

  Mieszkańcy ulicy Garbarskiej w Szydłowcu mają problem z wodociągiem. ©Facebook / Nasz Szydłowiec

  Mieszkańcy szydłowieckiego osiedla Północ skarżą się na bardzo stary wodociąg, który pęka szczególnie zimą. Być może już w tym roku będzie remont na kilku ulicach tej dzielnicy.
  Mieszkańcy ulicy Garbarskiej w Szydłowcu mają problem z wodociągiem.

  Mieszkańcy ulicy Garbarskiej w Szydłowcu mają problem z wodociągiem. ©Facebook / Nasz Szydłowiec

  Ujemne temperatury sprawiają, że rury wodociągowe są podatne na awarie. Tak jest w przypadku osiedla Północ w Szydłowcu. To jedna z najstarszych dzielnic jednorodzinnych w mieście, gdzie niestety wodociąg jest już bardzo wysłużony.

  Problem powtarza się każdej zimy


  Osiedle Północ to przede wszystkim ulice: Kopernika, Szydłowieckiego, Słoneczna, Słomiana, Browarska, a także Garbarska. Mieszkańcy bardzo często w wyniku awarii nie mają dostępu do wody, mimo iż jest tam wiele dzieci oraz osób starszych. W ostatnich dniach awarii uległ wodociąg na ulicy Garbarskiej.

  - Od lat jest ten sam problem właśnie na tej ulicy, a także na Garbarskiej. Nawet w lato pojawia się ta sama sytuacja, jest tu mnóstwo usterek. Służby interweniują tylko wykonując kosmetyczne poprawki - mówił Paweł Bloch, radny Rady Miejskiej z tego okręgu. - Tradycyjnie w gminie mieszkańcy słyszą, że nie ma pieniędzy na to zadanie, choć do wymiany są tak na prawdę od dawna.

  - To stare, azbestowe rury, które pamiętają nawet lata 60 ubiegłego wieku, w związku z tym czas działa na ich niekorzyść. Podczas zimy następuje również przemieszczanie mas powierzchniowych i gruntowych w związku z czym, te rury po prostu nie są już tak elastyczne jak na początku - powiedział nam Dariusz Kujbida, prezes szydłowieckiej spółki Wodociągi i Kanalizacja.

  Niebawem będzie częściowy remont


  Z uchwalonego budżetu na ten rok przed radnych gminy Szydłowiec, wynika że remont wodociągu na osiedlu Północ nie jest planowany. - Być może w ciągu roku uda się przesunąć jakieś pieniądze - kontynuował Bloch.

  - W tym roku planujemy wymienić sieć wodociągową na ulicy Garbarskiej, między ulicą Zamkową, a Słomianą - przekonuje Kujbida. - Każdego roku staramy się wymieniać jakąś część starych rur na tym osiedlu.
  Jak udało nam się dowiedzieć, spółka ma już na to wykonany odpowiedni projekt i może przystępować do zakładanych robót. Prace modernizacyjne mają być zakończone do końca tego roku. Inwestycja zostanie całkowicie zrealizowana z funduszy Wodociągów bez udziału gminnego budżetu. Całkowity koszt ma wynieść około 70 tysięcy złotych. W przyszłym roku ma być wymieniona sieć wodociągowa również na ulicy Słomianej i w części na Browarskiej.

  Wodociągowe remonty w mieście


  W tym roku pod względem budowy lub modernizacji wodociągów i kanalizacji będzie sporo się działo. Gmina w budżecie zaplanowała dalszy ciąg pierwszego etapu budowy sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami oraz pompowniami w Szydłowcu na ulicach Książek Stary, Nowy i Majdowski. Koszt tego zadania ma wynieść około 1,8 miliona złotych.

  Za 250 tysięcy złotych będzie rozbudowana sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna w związku z rozbudową szydłowieckiej strefy przemysłowej. Ma być również wykonana dokumentacja techniczna budowy kanalizacji sanitarnej na ulicy Jodłowej za około 45 tysięcy złotych oraz opracowana dokumentacja na budowę kanalizacji sanitarnej na ulicy Kościuszki za około 320 tysięcy złotych.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo