Interwencje "Echa Dnia". Wandale wybijają szyby w ekranach...

  Interwencje "Echa Dnia". Wandale wybijają szyby w ekranach dźwiękochłonnych na ulicach Radomia

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Rozbite szyby w ekranach dźwiękochłonnych są w kilku miejscach na wewnętrznej obwodnicy, tu niedaleko ulic Wiejskiej i Godowskiej w Radomiu.
  1/6
  przejdź do galerii

  Rozbite szyby w ekranach dźwiękochłonnych są w kilku miejscach na wewnętrznej obwodnicy, tu niedaleko ulic Wiejskiej i Godowskiej w Radomiu.

  ©Tadeusz Klocek

  Już 14 wielkich płyt z ekranów dźwiękochłonnych zostało rozbitych przez wandali. - Trzeba skończyć z tym procederem, bo są to nie tylko olbrzymie straty, ale wybijanie szyb kamieniami może się skończyć tragedią dla kierowców - skarżą się mieszkańcy osiedla Południe.


  Do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców tej części miasta. Jak sam przyznał - skala zniszczeń jest duża i nie ma kto powstrzymać łobuzów.

  - Często biegam dla zdrowia w okolicach obwodnicy. Zauważyłem najpierw kilka rozbitych szyb, a potem co jakiś czas pojawiały się kolejne uszkodzone, porozbijane tafle. To karygodne - mówił mieszkaniec Radomia.

  Atakują kamieniami  Sprawdziliśmy na miejscu i rzeczywiście doliczyliśmy się przynajmniej 14 zniszczonych szyb. To wielkie, grube i niezwykle mocne szyby. W rejonie ulic: Wiejska - Godowska jest zniszczonych dziewięć szyb. Z kolei w pobliżu węzła ulic Kuronia, Sycyńska jest pięć kolejnych.

  - Wszystko wskazuje na to, że sprawcy atakują kamieniami od strony osiedla. Rzucony kamień trafia więc najpierw w szybę, a potem może trafić w jadący jezdnią samochód. Wiadomo, jak to może skończyć się dla kierowcy samochodu: kamień może trafić w szybę auta i tragedia gotowa - dodaje nasz rozmówca.


  Przemyślana akcja  Na miejscu widzimy resztki rozbitego szkła, w ramach wiszą popękane szyby. To dowód na to, że ataki nie są przypadkowe. Najwidoczniej wandale przychodzą na obwodnicę wyłącznie po to, by niszczyć.

  Jak informuje Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, to nie pierwszy taki przypadek wandalizmu. Wszystkie zniszczone szyby trzeba będzie wymienić.


  MiG w Explosion. Zespół dał czadu - zobacz zdjęcia!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz też: FLESZ – taśmy Kaczyńskiego  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo