Interwencje Echa Dnia. Wyłączona sygnalizacja świetlna w...

  Interwencje Echa Dnia. Wyłączona sygnalizacja świetlna w Radomiu powoduje ogromne korki i sporo nerwów wśród mieszkańców

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Struga i Zbrowskiego nie działa, jest niebezpiecznie.
  1/5
  przejdź do galerii

  Sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Struga i Zbrowskiego nie działa, jest niebezpiecznie. ©Tadeusz Klocek

  Już od miesiąca nie działa sygnalizacja świetlna u zbiegu ulic Struga i Zbrowskiego. Mieszkańcy oraz kierowcy skarżą się, że w godzinach szczytu tworzą się ogromne korki i nikt nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wciąż czeka jednak na nowy sterownik, który rozwiąże problem.


  Z prośbą o interwencję zgłosili się do nas zbulwersowani czytelnicy. - Od miesiąca sygnalizacja u zbiegu ulic Zbrowskiego i Struga nie działa sygnalizacja świetlna.
  To, co się tam dzieje w godzinach szczytu jest niepojęte. To skrzyżowanie jest niebezpieczne, jest tam mnóstwo samochodów. Ruchem przynajmniej powinna kierować policja, a ona się tam nie pojawia - mówił nam jeden z czytelników.

  Jak mówi Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, miasto czeka na części, dzięki którym sygnalizację uda się naprawić. - Światła nie będą działać do odwołania - mówi.

  Przypomnijmy, że sygnalizacja została wyłączona 22 stycznia. Wszystko było spowodowane powtarzającymi się awariami w tym miejscu. Ze względu na wyeksploatowanie dotychczasowego sterownika świateł, jednego ze starszych w Radomiu, konieczna stała się jego wymiana na nowy. Sygnalizacja przy tym skrzyżowaniu działała w trybie stałoczasowym, co oznacza, że światła zmieniały się bez względu na rzeczywiste natężenie ruchu. Nowa sygnalizacja będzie akomodacyjna, uwzględniająca liczbę pojazdów dojeżdżających do skrzyżowania (dla pieszych będą zainstalowane na słupkach przyciski).

  MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie tam szczególnej ostrożności, albo - w miarę możliwości - o omijanie tego skrzyżowania (na podporządkowanej ulicy Zbrowskiego mogą bowiem tworzyć się korki). Sugerowany objazd przebiega w obydwu kierunkach przez ulice Żeromskiego, Szklaną (lub ewentualnie przez Katowicką i Grzybowską), Struga i 11 Listopada.


  Top Girls w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia!

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo