IV liga. Broń wygrywa w Szydłowcu, Promna gorsza od Oskara

SzS
Fragment meczu Szydłowianka - Broń. O piłkę walczą Przemysław Wicik (z prawej) i Tomasz Zagórski S. Szymczak
W sobotę rozegrano większość pojedynków czwartej ligi mazowieckiej. Trwa zaciekła walka o utrzymanie pomiędzy Szydłowianką Szydłowiec i LKS Promna. Obie drużyny w sobotę przegrały swoje mecze.

Szydłowianka Szydłowiec - Broń Radom 1:2 (0:0)
Lewiński 78 - Czarnecki 60, Leśniewski 72
Szydłowianka: Wieczorek - Menzhega (38 Rogala), Jakubczyk, Czarnota, Suwara, Gnat (78 Miller), Kalbarczyk, Leszczyński (78 Koniarczyk), Zagórski, Szyszka, Lewiński.
Broń: Młodziński - Kencel, Sala, Kupiec, Jedynak (46 Dobosz), Leśniewski, Wicik, Sobolewski (46 Bojek), Oziewicz, Nogaj, Czarnecki.
Piłkarzy Broni, którzy po porażce z liderem, stracili szanse na awans, ciężko było zmobilizować do dobrej gry. Zwłaszcza w pierwszej połowie widać było, że to gospodarze są bardziej zdeterminowani. Sytuacji podbramkowych było jednak jak na lekarstwo. Najpierw w 10 minucie bramkarz Szydłowianki wypuścił piłkę z rąk i w zamieszaniu podbramkowym obrońcy wybili piłkę sprzed linii bramkowej. Chwilę później po rajdzie Kamila Lewińskiego, poprzeczka uratowała Broń od straty gola. Piłkę mógł jeszcze dobijać Szyszka, ale wślizgiem zatrzymał piłkę.
Po przerwie Broń grała zdecydowanie lepiej. Po dośrodkowaniu Oziewicza, Kamil Czarnecki zdobył bramkę w meczu z Szydłowianką, w której spędził kilka sezonów. W 72 minucie po kontrze, piłkę dostał Dominik Leśniewski i trafił na 0:2.
Końcówka była bardzo emocjonująca. Broń miała swoje okazje, ale to Lewiński pięknym strzałem pod poprzeczkę, zmniejszył rozmiary porażki. Ten sam zawodnik w 82 mógł doprowadzić do wyrównania, ale ofiarnie zatrzymał go Dawid Sala. W ostatniej minucie z kolei to Broń miała dogodną okazję.

Oskar Przysucha - LKS Promna 2:1 (2:1)
0:1 Stanisław Kulej 8, 1:1 Jakub Sapieja 20, 2:1 Adam Płuciennik 31.
Oskar: Awdziewicz - B.Włodarczyk, Moskwa, Walasek, M.Gil - Obuch (90'+4 M.Prażmowski), Osiński (79' P.Kapusta), J.Sapieja, P.Gil - Skalski (46' Piskorz), Płuciennik (90' Lipiński)
Promna: Domański - K.Molga, P.Dąbrowski (87' Oparcik), Dubina, Wasilewski - K.Nowocień, Majewski (54' Orłowski) Trzaska, Kulej (65' Barzyński) - Lesisz (23' D.Wolski), Sokół.

W środę w Falęcicach, Promna na swoim boisku podejmie Szydłowiankę i będzie to dla obu drużyn bardzo ważny mecz.