IV liga Derby w Warce. Klęska Pilicy Białobrzegi!

Sylwester Szymczak
Piłkarze Pilicy w Warce byli faworytem meczu.
W sobotę na boiskach czwartej ligi, doszło do ciekawego, derbowego pojedynku, w którym KS Warka podejmował Pilicę Białobrzegi. pojedynek zakończył się sensacyjnym i wysokim zwycięstwem miejscowych.

KS Warka - Pilica Białobrzegi 4:1 (1:1)
Bramka: Wierzbicki 39, Sobczak 53, Pacholski 57, Dominik Madej 88 - Paterek 16
Warka: Sapała - Bylak, Madej, Kacperkiewicz, Lenarczyk, Sobczak, Pacholski, Witan, Zielinski, Wierzbicki, Kij
Pilica: Adamczyk - Michalski, Paterek, Kucharczyk, Czarnecki, Rawski, Klinicki, Kencel, Walasek, Glinski, Niedziela

W czwartek z wareckim zespołem pożegnał się trener Łukasz Wiśnik. W pojedynku z Pilicą, drużynę poprowadził dotychczasowy asystent, Grzegorz Szydło.
Faworyzowana Pilica od pierwszych minut grała odważnie i wysoko, ale warczanie nie popełniali błędów, aż do 16 minuty, kiedy padł pierwszy gol dla ekipy z Białobrzegów.
Gospdarze po stracie gola nie poddali się i próbowali odrobić straty. Udało się w 39 minucie po strzale Kamila Wierzbickiego.
Drugą połowę świetnie zaczęli piłkarze Warki, którzy dośc nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Za chwilę było już 3:1. Warka kompletnie zaskoczyła graczy z Białobrzegów i w końcówce dołożyła jeszcze jedno trafienie.
W poniedziałek będzie znany nowy trener Warki.