IV liga. KS Warka przegrał w Siedlcach z rezerwami Pogoni

Sylwester Szymczak
Warka walczy w Siedlcach
Warka walczy w Siedlcach archiwum
W niedzielnym meczu czwartej ligi, rezerwy drugoligowej Pogoni Siedlce podejmowały Klub Sportowy Warka.

Pogoń II Siedlce - KS Warka 5:0 (2:0)
Bramka: Więdłocha 6, 36, Kozłowski 52, 70, Kostyk 75

Warka: Sapała - Bylak, Malinowski, Lenarczyk (65 Janczewski), Sobczak (70 Makuch), Pacholski, Piotrzkowicz (41 Knajdrowski), Witan, Zieliński (57 Kacperkiewicz), Wierzbicki (57 Pędzikowski), Kij.

Drugi zespół Pogoni w niedzielę oparty był w dużej mierze na graczach drugoligowych. Aż siedmiu zawodników z pierwszego zespołu zeszło do rezerw. Różnicę widać było od pierwszych minut. Już w szóstej minucie wynik otworzył Eryk Wiedłocha. Dostał prostopadłe podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Warki.
Po stracie gola Warka nie spuściła głów i próbowała atakować. W 26 minucie najlepszą okazję miał Wierzbicki, ale piłka po jego strzale głową, przeszła tuż nad bramką. Chwilę wcześniej doszło do nerwowej sytuacji, gdy nasz zespół zdobył gola, ale asystentka podniosła chorągiewkę i pokazała spalonego. Trener Łukasz Wiśnik otrzymał kartkę za krytykowanie orzeczeń sędziego.
W 33 minucie Warka miała kolejną okazję, ale Rafał Sobczak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety szybko się ro zemściło i Pogoń podwyższyła za chwilę rezultat.
Druga połowa zaczęła się źle dla wareckiej ekipy. Marcin Kozłowski podwyższył wynik na 3:0. Po tym golu goście wyraźnie stracili wiarę w dobry wynik. Kolejne dwa gole padły w odstępie pięciu minut, zaś w 86 minucie poprzeczka uratowała warczan od straty gola, zaś chwilę później słupek.