IV liga. Oskar Przysucha zremisował na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów w ostatnim tegorocznym spotkaniu. Zobacz tabelę po rundzie

Marcin Ziółkowski
Piłkarze Oskara w Mszczonowie wyrównali w doliczonym czasie gry
Piłkarze Oskara w Mszczonowie wyrównali w doliczonym czasie gry A.B. SPORT FOT
ForBET IV liga mazowiecka. Oskar Przysucha zremisował na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów 1:1 (0:1) w meczu 17. kolejki IV ligi. Dla przysuskich piłkarzy było to ostatnie spotkanie ligowe w 2022 roku. Mecz w Mszczonowie był pełen emocji, nasz zespół wyrównał mimo tego ,że grał w 10. Nasz piłkarz dostał czerwoną kartkę zaledwie po 4 minutach pobytu na boisku. W IV lidze, w ostatniej kolejce zmienił się lider, na czoło wysunęła się Victoria Sulejówek.

Mszczonowianka Mszczonów - Oskar Przysucha 1:1 (1:0)

Bramki: Kubicki 24 – Kornacki 92

Oskar: Wieczorek - Bojanowicz, Moskwa, Embalo, Kornacki - Grzesiński (79' Sala), Czarnota, Imiołek (79' Obuch), Bogołębski, Nogaj - Miturski (46' Dorożyński).

Na sobotę 19 listopada zaplanowano wszystkich dziewięć spotkań w ramach 17. kolejki mazowieckiej IV ligi piłkarzy. Oskar Przysucha na ostatni mecz rundy jesiennej wybrał się do Mszczonowa na mecz z Mszczonowianką.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:30. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzelili gospodarze. W 24 minucie świetne podanie na skrzydle otrzymał Michał Janik, który dośrodkował piłkę w pole karne Oskara, a tam czekał już na nią Patryk Kubicki i z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Do przerwy więcej bramek nie padło, Mszczonowianka prowadziła więc 1:0.

W drugiej połowie przez długi czas utrzymywał się rezultat z pierwszej części. Kiedy wydawało się już, że trzy punkty zostaną w Mszczonowie, wtedy do gry wrócili piłkarze gości. W 92 minucie Oskar Przysucha wykonywał rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłkę w głąb pola karnego zagrał Mariusz Moskwa, a tam czekał na nią Piotr Kornacki, który z najbliższej odległości strzałem z główki pokonał golkipera gospodarzy. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 1:1.

Mecz był bardzo nerwowy - sędzia pokazał mnóstwo kartek. Czerwona kartkę w 83 minucie dostał Dawid Sala z Oskara Przysucha. Czerwona kartka wynikała z gradacji kar, nasz piłkarz dostał w 83 minucie drugą żółtą kartkę. Co ciekawe Dawid Sala został wyrzucony przez sędziego z boiska zaledwie po...4 minutach gry Wszedł z ławki w 79 minucie, w 83 miał już na koncie dwie żółte kartki.

Żółte kartki dostali Bojanowicz, Czarnota, Imiołek z Oskara. Były też żółte kartki dla trenera i kierownika drużyny.

Oskar zakończył rundę jesienną na jedenastej pozycji w tabeli z dorobkiem 20 punktów.