IV liga. Pilica wygrała w Piasecznie, rezerwy Radomiaka przegrały, Energia punktowała, pech Oskara

SzS
Energia Kozienice gra w sobotę z Orłem Unin
Energia Kozienice gra w sobotę z Orłem Unin Sylwester Szymczak
W sobotę rozgrywanych była większość spotkań 13 kolejki w czwartej lidze mazowieckiej. Cenne zwycięstwa odnieśli piłkarze Pilicy Białobrzegi i Energii Kozienice. Pechowo w doliczonym czasie gry gola w Karczewie stracił Oskar Przysucha i wrócił do domu bez punktów.

MKS Piaseczno - Pilica Białobrzegi 1:2 (0:2)
Bramki: Bawolik 53 - Skałbania 12, Kucharczyk 21 z karnego
Pilica: F. Adamczyk - Janowski, Jaworski, Kucharczyk (90 Strus), Skałbania (80 T. Janiszewski), Rawski, Stanisławski (66 B. Janiszewski), Zawadzki (66 Michalski), Karasek, Stróżka, W. Adamczyk
Pilica nie wygrała dwóch kolejnych spotkań i na ciężki teren do Piaseczna jechała z dużymi obawami. Drużyna trenera Bolesława Strzemińskiego lepiej zaczęła to spotkanie i już 12 minucie po strzale Piotra Skałbani objęła prowadzenie. Kilka minut później Pilica podwyższyła z rzutu karnego.
Po przerwie Piaseczno zdobyło kontaktową bramkę, dążyło do wyrównania, ale ekipie Pilicy udało się dowieźć bardzo cenne zwycięstwo do końca.

Błonianka Błonie - Radomiak II Radom 4:0 (2:0)
Bramka: Łoś 19, Sieński 45, 45+ 2, 68
Odmłodzony zespół rezerw Radomiaka nie poradził sobie w wyjazdowym meczu. Katem okazał się Tomasz Sieński, który zdobył trzy gole. Wynik mógł być jeszcze wyższy, bo Błonianka jeszcze kilka razy groźnie atakowała radomską bramkę.

Energia Kozienice - Orzeł Unin 3:1
Bramki: Książek 17, 57, Ciupiński 30 - Sitarek 48 z karnego
Energia: Baranowski - Wasilewski, Kędra, Grot, Piasek, Kołodziejczyk, Ciupiński, Czerwiński, Wójcik, Osiak, Książek
Energia do tego pojedynku podeszła mocno podmęczona środowym Pucharem Polski, kiedy to w finale pokonała Szydłowiankę Szydłowiec. Mimo to już w 17 minucie Bartłomiej Książek dał zespołowi prowadzenie.
Niespełna kwadrans później było już 2:0. Tuż przed przerwą, w 42 minucie, Eugeniusz Kołodziejczyk nie wykorzystał rzutu karnego.
Druga połowa zaczęła się gorzej dla gospodarzy. Goście po rzucie karnym zdobyli kontaktową bramkę. Dobrze, że na odpowiedź Energii nie czekaliśmy długo i już w 57 minucie Bartłomiej Książek podwyższył wynik.
Dla kozienickiego zespołu było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie na swoim stadionie.

Mazur Karczew - Oskar Przysucha 2:1 (0:0),
Bramki: Koriażnow 86, Raszka 90 + 3 - Bojek 81
Oskar:Domański (43 Wieczorek) - M. Gil, Moskwa Najdzik, Zagórski, Śliwiński (90 Zieliński), Kępka, Kołtunowicz, Lewiński(63 Bojek), Madej, Kornacki.
W samej końcówce spotkania dla Oskara bramkę zdobył Michał Bojek. Jednak korzystny wynik udało się utrzymać jedynie przez pięć minut. Dla Mazura wyrównującą zdobył Michaił Koriażnow, który jeszcze wiosną występował w Drogowcu Jedlińsk. Niestety w doliczonym czasie gry, Oskar stracił drugą bramkę i niestety do domu wrócił bez punktów.