IV liga. Proch Pionki wywalczył w Mszczonowie cenne trzy punkty

Sylwester Szymczak
Proch Pionki
Proch Pionki Facebook/Proch Pionki
W meczu czwartej ligi, piłkarze Prochu Pionki wygrali w sobotę z Mszczonowianką Mszczonów.

Mszczonowianka Mszczonów - Proch Pionki 0:2 (0:0)
Bramki: Piotr Skałbania 46, Emil Kapusta 78

Proch: Wnukowski - Janiszewski, Kapusta, Denkiewicz, Skałbania, Szczepański, Orczykowski, Leśnowolski, Drab, Więcek, Kozakiewicz

Dla pionkowskiej drużyny to trudny rywal, ale też kolejny ważny mecz, aby wygrzebać się ze strefy spadkowej. Proch sprawił wielką niespodziankę. Mimo przewagi gospodarzy w pierwszej połowie, pionkowianie znakomicie rozpoczęli drugą i otworzyli wynik po strzale Piotra Skałbani. Podrażniona Mszczonowianka próbowała odrobić straty, ale w 78 minucie było już 0:2. Po padaniu Emila Więcka bramkę zdobył Emil Kapusta. Zawodnik ten w dwóch ostatnich meczach trzykrotnie trafiał do siatki rywala.
To zwycięstwo daje nadzieję Prochowi na wyjście ze strefy spadkowej.