IV liga. Wyniki 5 kolejki. Pilica wysoko wygrywa z Orłem Unin. Promna w Piasecznie

SzS
Kibice Pilicy mieli powody do zadowolenia
Kibice Pilicy mieli powody do zadowolenia Sylwester Szymczak
W sobotę wszystkie nasze czwartoligowe zespoły rozgrywają mecze 5 kolejki. Pilica Białobrzegi w ciągu niespełna kwadrans zdobyła cztery bramki w pojedynku z Orłem Unin. Po jednym punkcie wywalczyły ekipy z Kozienic i Promnej.

Pilica Białobrzegi - Orzeł Unin 7:0 (4:0)
Bramki: Kucharczyk 32 z karnego, 72, Rawski 33, Skałbania 41, 64, Zawadzki 43, T. Janiszewski 88,
Pilica; Adamczyk - Michalski, Janowski, Jaworski, Białecki (65 Janik), Zawadzki (55 Stanisławski), Rawski (85 Król), Stróżka Kencel (67 Adamczyk), Skałbania, Kucharczyk (80 Janiszewski)
Do 30 minuty Pilicy nie oddała strzału na bramke. Orzeł miał dogodną sytuację, ale świetną obroną popisał się Filip Adamczyk. W 32 minucie Michał Kucharczyk rozwiązał worek z bramkami, zdobywając gola z rzutu karnego. To mocno podcięło skrzydła Orła. Kolejne trzy gole wpadły w ciągu zaledwie 10 minut.
W drugiej połowie na boisku pojawił się Michał Janik. Dla zawodnika pozyskanego z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, był to jego debiut w Pilicy.
Od 79 minuty białobrzeżanie grali z przewagą jednego zawodnika, bo w drużynie Orła czerwoną kartką ukarany został Patryk Seroczyński. Skończyło się 7:0. To już drugie z rzędu tak efektowne zwycięstwo Pilicy.

MKS Piaseczno - LKS Promna 0:0
Promna: Prasek - Kacperkiewicz, Gromski, Dąbrowski, Kulej, Bykowski, Trzaska, Zawisza, Oparcik, Pryciak (80 Sadzik), Gil.
Mimo sporej przewagi gospodarzy, kilku świetnych okazji, Promna potrafiła sprawić niespodziankę i wywieźć cenny punkt z Piaseczna!
- Jechaliśmy po zdobycz punktową i się udało. Mamy jednak trochę niedosyt, bo mieliśmy trzy świetne sytuacje, aby wywieźć komplet punktów - powiedział trener Promnej, Paweł Potent.
W 40 minucie dobrą okazję miał Sebastian Pryciak, a po przerwie Kamil Oparcik mógł otworzyć wynik. W 90 minucie Mateusz Zawisza nie trafił dobrze w piłkę z dwóch metrów. W międzyczasie również gospodarze mieli kilka świetnych okazji.

KS Raszyn - Radomiak II Radom 4:1 (2:0)
Bramka: Markewicz 67 dla Radomiaka.
Radomiak II: Kosno - Zając (58. Grygiel), Wiatrak, Kucharski, Kokosza (F. Grzyb), Hodowany (88. Winerowicz), Colina, Kozakiewicz, Nowakowski (58. Imiołek), Winsztal (88. Śwircz), Stępień (67. Markiewicz).

Mszczonowianka - Energia Kozienice 1:1 (1:0)
Bramka: M. Grot 65
Energia: Baranowski - Szary, Lament, Grot, Wasilewski, Wójcik (68 Sekuła), Bogacz, Osiak (82 Kędra), Kołodziejczyk, Ksiązek (50 Sobolewski), Ciupiński.
W 2 minucie dla Mszczonowianki podyktował mocno dyskusyjny rzut karny. Gospodarze objęli prowadzenie.
Przed przerwą Bartłomiej Książek z kilku metrów trafił w bramkarza, a przed przerwą Marcel Grot trafił w poprzeczkę. Po zmianie stron piłkarze Mszczonowianki wybili z linii bramkowej.
- Szkoda trochę, bo mogliśmy wygrać ten mecz, ale jestem zadowolony z postawy zespołu. Zagraliśmy dobre spotkanie na ciężkim terenie - powiedział Grzegorz Seremak, szkoleniowiec Energii.

Oskar Przysucha - Pogoń Grodzisk Mazowiecki - godz. 17 (zdjęcia, wideo i relację, znajdziecie wieczorem na naszym portalu)

Mazur Karczew - Błonianka Błonie 0:2