Fruit Logistica to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, z długą tradycją. Corocznie na początku lutego producenci ze wszystkich stron świata przyjeżdżają do Berlina zaprezentować swoje produkty. Nie zabrakło także jabłek z Grójca!

To doskonała okazja do poznania najnowszych trendów i innowacji w branży, a także nawiązania kontaktów handlowych. Jabłka Grójeckie zasilały polskie stoisko narodowe, zorganizowane przez Związek Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej.

- Podczas trwających trzy dni targów (6-8 lutego br.) z naszymi regionalnymi produktami zapoznało się przeszło 80 tysięcy zwiedzających. Przeprowadziliśmy godziny rozmów na temat „Jabłka Grójeckiego” i przetworów.

W czasie trwania targów odbyło się kilkadziesiąt interesujących warsztatów i paneli dyskusyjnych, poruszających zagadnienia związane z rynkiem świeżych owoców i warzyw. Jabłka Grójeckie znalazły się wśród 18 reprezentantów kraju, co jest niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem najwyższej jakości - informuje Marzena Pawłowska ze Stowarzyszenia Sady Grójeckie.

Nazwa „Jabłka Grójeckie” odnosi się do 27 odmian jabłek i ich sportów, które swoje walory zawdzięczają umilanym warunkom glebowym i klimatycznym ziemi grójeckiej. O ich wyjątkowym smaku decyduje charakterystyczna kwasowość (średnio o pięć procent wyższa niż u jabłek pochodzących z innych regionów) oraz bardzo wyrazisty rumieniec, wynikający z wyższej zawartości barwników pod skórką. W 2011 roku „Jabłka Grójeckie” zostały wpisane do unijnego rejestru Chronionych Oznaczeń Geograficznych (ChOG).

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook Echo Dnia Grójec

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nasza jabłka naprawdę są zdrowe”. Owoce spod Grójca przechodzą szczegółowe badania w akredytowanych laboratoriach

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: