Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jabłko to bogactwo powiatu grójeckiego. Była dyskusja o tym, jak jej wykorzystać w promocji i rozwoju powiatu. Wkrótce Światowy Dzień Jabłka

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Podczas konferencji o wykorzystaniu jabłka do promocji i rozwoju mówił między innymi Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki.
Podczas konferencji o wykorzystaniu jabłka do promocji i rozwoju mówił między innymi Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki. Starostwo Powiatowe Grójec
"Jabłko w Największym Sadzie Europy – Partnerstwo na rzecz budowania marki – szanse i wyzwania" to tytuł konferencji, która odbyła się w muzeum w Warce. Samorządowcy oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń z powiatu grójeckiego dyskutowali o tym, jak wykorzystać jabłko w promocji i rozwoju regionu.

Konferencja odbyła się w ostatni wtorek w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce Organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Grójcu i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Uczestniczyli w nim między innymi przedstawiciele:samorządów, instytucji, organizacji społecznych, firm sadowniczych, turystycznych i mediów.

Jednym z tematów spotkania była historia Jabłek Grójeckich i rolę, jaką organizacja odgrywa w promocji regionu. Była mowa także o potrzebie edukacji dzieci i młodzieży, rozbudzenia w nich poczucia dumy i wyjątkowości regionu. Stowarzyszenie Sady Grójeckie zapowiedziało organizację Światowego Dnia jabłka, który jest planowany na 27 września tego roku.

O ofercie współpracy turystycznej i planach promocji zagłębia jabłkowego opowiadała Dorota Lenarczyk, sekretarz Stowarzyszenia W.A.R.K.A., pomysłodawczyni Wareckiego Szlaku Jabłkowego. Mówiła o potrzebie współpracy w budowaniu marki i partnerstwa z samorządami, Stowarzyszeniem Sady Grójeckie, biurami turystycznymi, Kołami Gospodyń Wiejskich. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pozyskuje środki na promocję Szlaku, wspiera działania kół gospodyń wiejskich. To właśnie działania społeczne, które wydobywają pokłady dobrej energii i konsekwentne promowanie produktu poprzez organizowanie imprez wpisujących się w promocję, są kluczem do sukcesu, bo turysta może zobaczyć jak wygląda życie w Największym Sadzie Europy.

Podczas konferencji była też mowa o turystyce kulinarnej. Przybliżyły ją ekspertki Barbara Tekieli oraz Elżbieta Tomczyk. Na przykładzie istniejących w kraju Szlaków kulinarnych ekspertki podpowiedziały jak przyciągnąć klienta - turystę kulinarnego, jak ciekawie przedstawić historię regionu, aby turysta poczuł niedosyt i w jaki sposób tworzyć szlaki kulinarne.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie