Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak odkorkować Gołębiów? Miasto ma propozycje zmian w układzie ulic, na ich temat wypowiedzieli się mieszkańcy

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Miasto ma cztery propozycje zmian w rejonie Gołębiowa, na ich temat wypowiedzieli się mieszkańcy.
Miasto ma cztery propozycje zmian w rejonie Gołębiowa, na ich temat wypowiedzieli się mieszkańcy. Urząd Miejski/Łukasz Wójcik
Miasto zaproponowało cztery konkretne rozwiązania mające na celu częściowe odciążenie ulicy Zbrowskiego oraz ułatwienie wyjazdu z osiedli. Swoje pomysły urzędnicy konsultowali z mieszkańcami. Większość ich uczestników poparła zaproponowane zmiany. Wśród z nich są nowe połączenia ulic w rejonie osiedli Gołębiów I i II. Mieszkańcy zaproponowali też swoje pomysły, między innymi potrzebę budowy nowych miejsc parkingowych oraz montaż w niektórych miejscach progów zwalniających.

Konsultacje społeczne projektu zmian układu komunikacyjnych w rejonie osiedli Gołębiów I - II odbyły się w lutym. Wpłynęły 423 ankiety, głównie od mieszkańców tej części miasta. Uczestnicy oceniali cztery konkretne rozwiązania mające na celu częściowe odciążenie ulicy Zbrowskiego oraz ułatwienie wyjazdu z osiedli.

Jak informuje Urząd Miejski w trakcie konsultacji ponad 65 procent ankietowanych opowiedziało się za utworzeniem prawoskrętnych połączeń z ulicą Żółkiewskiego, w rejonie ulicy Chodowicza. Za przedłużeniem ulicy Rapackiego, od ulicy Chodowicza do Zbrowskiego było ponad 73 procent respondentów. Pomysł przedłużenia ulicy Orląt Lwowskich do osiedla Symfonia w rejonie kościoła poparło ponad 56,3 procenta uczestników konsultacji, a 70 procent respondentów było za proponowaną koncepcją wykonania połączenia ulicy Andersa z ulicą Gołębiowską w pobliżu trasy N-S.

- Proponując te wszystkie rozwiązania mieliśmy na uwadze przede wszystkim potrzebę odciążenia ulicy Zbrowskiego i ułatwienie wyjazdu z osiedli. Oczywiście w planach mamy także przebudowę samej ulicy Zbrowskiego i w tej sprawie przeprowadzimy odrębne konsultacje. Teraz chcieliśmy poznać opinie mieszkańców na temat kilku dodatkowych rozwiązań - mówił Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. - Główne zalety jakie wskazali ankietowani to odciążenie osiedlowych ulic i połączenie z projektowaną trasą NS. Obawy części uczestników konsultacji dotyczą natomiast przede wszystkim kwestii bezpieczeństwa. Na pewno te uwagi zostaną uwzględnione podczas prac projektowych – wyjaśniał Mateusz Tyczyński.

Wśród dodatkowych uwag, jakie w trakcie konsultacji pojawiły się w ankietach znalazła się m.in. potrzeba budowy nowych miejsc parkingowych oraz montaż w niektórych miejscach progów zwalniających.

Koncepcję zmian opracowała Miejska Pracownia Urbanistyczna wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji. Pany wcześniej były konsultowane z radnymi wszystkich opcji.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie