Jerzy Przyborowski z Radomia mistrzem Europy weteranów

/sid/
Jerzy Przyborowski wywalczył tytuł mistrza Europy weteranów w biegu na 200 metrów przez płotki T. Klocek
Dwa medale, złoty i srebrny wywalczył radomianin Jerzy Przyborowski w trwających na Węgrzech zmaganiach weteranów w lekkiej atletyce.

Przyborowski jest jedynym radomianinem startującym w kategorii M80 mistrzostw Europy. Należy do najbardziej utytułowanych zawodników w kraju. W tegorocznych mistrzostwach kraju, rozegranych pod koniec czerwca wywalczył trzy medale. Potwierdził również po raz kolejny, że należy do europejskiej czołówki.

Przyborowski wywalczył tytuł mistrza Europy w biegu na 200 metrów przez płotki. W konkursie skoku wzwyż zdobył drugi medal, tym razem brązowy. W czwartek stanie przed szansa na trzeci "krążek" w biegu na 80 metrów przez płotki. Radomski weteran, aktualny mistrz i rekordzista Polski na tym dystansie należy do największych faworytów tej konkurencji.