Jest przełamanie! Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom pokonała Pogoń Szczecin. Zobaczcie zdjęcia

Marcin Ziółkowski
Sportowa Czwórka pewnie pokonała Pogoń Szczecin 3:0 w meczu Ekstraligi kobiet.
Sportowa Czwórka pewnie pokonała Pogoń Szczecin 3:0 w meczu Ekstraligi kobiet. Filip Węglicki
Sportowa Czwórka Radom pewnie pokonała Pogoń Szczecin 3:0 w meczu 8. kolejki Ekstraligi kobiet.

Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
Bramki: Malesa 4, Zielińska 9 (rzut karny), Barczak 64.
Czwórka: Macała - Zielińska, Malesa, Mućka, Orłowska, Barczak, Bieryło, Tkaczyk, Rosińska, Sobczak, Chmura.

Przed meczem radomianki zajmowały ostatnią pozycję w tabeli z siedmioma porażkami na koncie i zaledwie jedną strzeloną bramką. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla podopiecznych trenera Wojciecha Pawłowskiego. Już w czwartej minucie świetnie w polu karnym rywala odnalazła się Oliwia Malesa i pokonała bramkarkę Pogoni.

W dziewiątej minucie gospodyniom został przyznany rzut karny. Do piłki podeszła Aleksandra Zielińska i pewnym strzałem z jedenastego metra podwyższyła wynik spotkania na 2:0.

Piłkarki Pogoni w pierwszej połowie nie miały zbyt wielu okazji na zdobycie kontaktowej bramki. Najlepsza okazja miała miejsce w 44 minucie meczu, gdy po rzucie rożnym piłka przeleciała przez pole karne, jednak żadna zawodniczka nie zdołała skierować jej do bramki Sportowej Czwórki. Pierwsze 45 minut zakończyło się zatem wynikiem 2:0.

Druga połowa zaczęła się od groźnej sytuacji dla Pogoni. Bramkarka radomianek Oliwia Macała prawie straciła piłkę tuż przed własną bramką, jednak po wślizgu rywalki piłka wyszła poza linię końcową.

W 64 minucie po szybko rozegranym rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym drużyny przyjezdnej wykorzystała Karolina Barczak i ustaliła wynik spotkania na 3:0.

Zawodniczki Pogoni próbowały jeszcze strzelić honorową bramkę, jednak nie znalazły tego dnia drogi do bramki Sportowej Czwórki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Sportowa Czwórka tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach oraz zanotowała pierwsze czyste konto. Wygrana pozwoliła radomiankom awansować w tabeli o jedną pozycję i zbliżyć się do bezpośrednich rywalek w walce o utrzymanie.

W następnym spotkaniu Ekstraligi kobiet 29 października Sportowa Czwórka zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.