Juniorzy Rosy Radom awansowali do finałów mistrzostw Polski

SzS
Juniorzy Rosy zagrają w finałach mistrzostw Polski U 20
Juniorzy Rosy zagrają w finałach mistrzostw Polski U 20 Tomasz Fijałkowski
W Radomiu rozegrany został półfinał mistrzostw Polski koszykarzy do lat 20. Rosa Radom awansowała do najlepszej ósemki w krajów i w marcu powalczy o medal mistrzostw Polski. Warto dodać, że drużyna trenerów Dawida Mazura i Przemysława Koguta, rok temu w kategorii U 18 sięgnęła po mistrzostwo.

Polski Związek Koszykówki po raz kolejny obdarzył radomski klub zaufaniem. Kolejny raz, Rosa zorganizowała turniej rangi mistrzostw Polski. Pod względem organizacyjnym i sportowym, poziom był bardzo wysoki. Rosa awansowała i zagra z najlepszymi.
Z innych grup do dalszej fazy awansowało Asseco Gdynia, Śląsk Wrocław, Korona Kraków, Biofarm Poznań, MKS Dąbrowa Górnicza. W najbliższych dniach PZKosz podejmie również decyzje, gdzie w tym roku odbędzie się finał mistrzostw Polski.

ROSA Radom - Start Lublin 84:55 (10:16, 24:19, 23:14, 27:6)
Rosa: Szczypiński 17, Tyszka 11, Golus 14, K. Dawdo 10, Waniewski 8, Krakowiak 9, Ziółko 4, Nowakowski 4, Rojek 3, Walski 2, D. Dawdo 2, Lis 0.
Rosa pierwszy mecz półfinałów wygrała wysoko, ale źle zaczęła to spotkanie. Zawodnicy byli trochę sparaliżowani stawką pojedynku, grą przed swoimi kibicami, a w hali było sporo widzów i wydaje się, że to trema trochę związała nowi naszym graczom. Na szczęście w drugiej połowie wręcz znokautowali przeciwnika i pokazali wysokie umiejętności, zapewniając sobie ważne zwycięstwo.

Rosa Radom - WKK Wrocław 61:57 (18:16, 20:14, 12:16, 11:11)
Rosa: Krakowiak 17, Nowakowski 13, Golus 8, Rojek 6, Szczypiński 4, Ziółko 3, Waniewski 2.
W sobotę naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze ekipy tej grupy i wiadomo było, że będzie to zacięty pojedynek. W końcówce widowisko popsuli też sędziowie, którzy podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji i zrobiło się zamieszanie. Mecz od początku do końca trzymał w napięciu. Pierwsza połowa należała do gospodarzy. W trzeciej kwarcie wrocławianie skutecznie odrabiali straty, by na dwie minuty przed końcem wyjść na prowadzenie 54:56. Chwilę później Dawid Golus wyprowadził Rosę na prowadzenie rzutem z dystansu, 57:56. Ostatnia minuta to trzymanie nerwy na wodzy przez radomian, którzy wyszli na prowadzenie po rzucie Karola Nowakowskiego! MVP spotkania powędrowało do Mikołaja Krakowiaka, który rzucił 17 punktów oraz miał 7 asyst.

Rosa Radom - Szkoła Gortata ŁKS Łódź 101:33 (26:8, 26:2, 31:16, 18:16)
Rosa: Rojek 19, Waniewski 17, Szczypiński 12, K. Dawdo 16, Ziółko 10, Krakowiak 7, Nowakowski 5, D. Dawdo 4, Golus 3, Tyszka 2, Lis 0.
Ostatni mecz był tylko formalnością, bo po dwóch zwycięstwach, juniorzy Rosy zapewnili sobie awans do finału. Mimo tego komfortu, w niedzielę zagrali bez większego ciśnienia, a i tak już do przerwy wygrywali różnicą blisko 40 punktów. Drugą kwartę radomscy juniorzy wygrali w stosunku...26:2!

W pozostałych meczach: WKK Wrocław Szkoła Gortata Łódź 92-64, Start Lublin - Szkoła Gortata 74:6, Wrocław - Lublin 86:47. Do dalszej fazy awansowały Rosa Radom i Wrocław.