Justyna Kozdryk tuż za podium w Rio. Zawodniczka Startu Radom zajęła czwarte miejsce

Michał Nowak
Justynie Kozdryk nie udało się stanąć na podium podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Zawodniczka zajęła czwarte miejsce facebook Justyny Kozdryk
Niestety nie było powtórki z Pekinu z 2008 roku. Justyna Kozdryk, zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom nie zdobyła medalu podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Zawodniczka pochodząca z Jasieńca uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Justyna Kozdryk ma na swoim koncie jeden medal igrzysk paraolimpijskich, który zdobyła w 2008 roku w Pekinie i na razie przy tym dorobku pozostanie. W Rio nie udało jej się stanąć na podium. Nasza zawodniczka w pierwszej próbie osiągnęła rezultat 95 kilogramów, ale niestety dwie kolejne spaliła i nie zostały one zaliczone, a Justyna Kozdryk zakończyła rywalizację z powyższym rezultatem. Było to za mało, aby zdobyć choćby brązowy krążek.

Polka poprawiła jednak swój rezultat sprzed czterech lat, gdzie w Londynie zajęła czwartą lokatę.

Konkurs w Rio wygrała Chinka Dandan Hu, która dźwignęła 107 kilogramów, co jest nowym rekordem świata i rekordem paraolimpijskim. Druga była Nigeryjka Latifat Tijani z wynikiem 106 kilogramów, a brązowy krążek zawiesiła na swojej szyi Zoe Newson z Wielkiej Brytanii, która osiągnęła rezultat 102 kilogramów.