Justyna Kozdryk z mistrzostwem i rekordem Polski

Michał Nowak
Justyna Kozdryk (trzecia z prawej) w Chorzowie pobiła rekord Polski.
Justyna Kozdryk (trzecia z prawej) w Chorzowie pobiła rekord Polski. Facebook Justyny Kozdryk
Justyna Kozdryk, zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom i Kraski Jasieniec zaliczyła kolejny bardzo udany występ. Tym razem zdobyła tytuł mistrzyni Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz pobiła rekord kraju.

Zawodniczka wystartowała w kategorii do 47 kilogramów i z wynikiem 100 kilogramów zdobyła złoty medal i pobiła rekord Polski o pięć kilogramów.

Udanie zaprezentowali się także inni zawodnicy Kraski Jasieniec, szczególnie Bartłomiej Tuszyński, który wśród juniorów zdobył srebrny krążek w grupie +105 kilogramów z wynikiem 107,5 kg.

Jakub Grzelak zajął czwarta lokatę w kategorii do 74 kilogramów z wynikiem 90 kilogramów. Jakub Cieślak był piąty z wynikiem 90 kilogramów w kategorii wagowej do 83 kilogramów.

Wśród seniorów czwarty był Sebastian Wiśniewski (do 59 kilogramów) z wynikiem 97,5 kg.

VII Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym odbyły się w Chorzowie w kategorii seniorów, juniorów oraz weteranów.