Kadetki KKS-u Kozienice z pierwszymi punktami w II lidze mazowieckiej

Filip Węglicki
Kadetki KKS-u Kozienice zdobyły pięć punktów w trzech poprzednich spotkaniach.
Kadetki KKS-u Kozienice zdobyły pięć punktów w trzech poprzednich spotkaniach. archiwum klubowe
Kadetki KKS-u Kozienice, pod wodzą Janusza Rdułtowskiego, kontynuują rywalizację w II lidze mazowieckiej. Siatkarki zdobyły pięć punktów w trzech spotkaniach.

Walka o pierwsze ligowe punkty

28 września KKS udał się do Pionek by tam powalczyć o pierwsze punkty w lidze z Betą. Pierwsza odsłona to skuteczna gra dziewczyn z Kozienic w każdym elemencie i kontrola wyniku od początku do końca, pierwszy set na koncie KKS-u. Niestety, na początku drugiego seta, kozieniczankom przytrafił się jeden „przestój”, kiedy nie były w stanie poradzić sobie z zagrywkami rywalek, finalnie przegrywając drugą partię 18:25.

Trzeci set to powrót do „wyjściowej” szóstki, ustabilizowanie gry przez KKS, szczególnie w przyjęciu, co pozwoliło na wygranie partii do 19 i objęcie prowadzenia w meczu 2:1. Czwarty set był najbardziej wyrównany, żadnej ze stron nie udało się uzyskać przewagi. Ostatecznie KKS wygrał tę część 29:27.

Derby dla KKS-u

W trzeciej kolejce, rozegranej 1 października w Kozienicach, KKS jako gospodarz podejmował UKS Jedynkę Kozienice. Po zaciętym pierwszym secie, KKS finalnie wygrał 25:23. Druga odsłona rozpoczęła się od problemów z przyjęciem kozienickiej drużyny. UKS nie wypuścił dużej przewagi i wygrał zasłużenie druga partię do 12.

Trzeci set to dalsze problemy KKS-u w przyjęciu i szybkie prowadzenie Jedynki. Kozienicki zespół ostatecznie przegrał trzecią odsłonę do 23. W czwartej partii KKS systematycznie powiększał swoją przewagę, aby ostatecznie pewnie wygrać do 13, doprowadzając do tiebreaka.

Piąty set to nerwowa, ale wyrównana gra obu drużyn, jednak przy zmianie stron to KKS prowadził dwoma oczkami 8:6. Siatkarki UKS-u najpierw popełniły prosty błąd w obronie, a za chwilę nie przyjęły zagrywki Wiktorii Wolszczak, która asem zakończyła to pełne emocji spotkanie, KKS wygrał 3:2.

Starcie z Radomką

Czwarta kolejka to ponownie mecz w Kozienicach. Tym razem do hali KCRiS przyjechał zespół Radomki Radom. Pierwsza, najbardziej wyrównana partia, obfitowała w wiele długich, dobrych akcji, przeplatanych prostymi błędami z obu stron. Finalnie KKS wygrał tego seta 25:23. Duże problemy w przyjęciu kozienickiego zespołu oraz skuteczna gra w kontrze rywalek doprowadziły do zwycięstwa Radomki w kolejnej odsłonie 25:14.

W trzecim secie skuteczniej zagrały radomianki, posyłając kilka asów i popełniając mniej błędów i to one wygrały tę odsłonę do 21, obejmując prowadzenie 2:1. Czwarty set to szybko uzyskana przewaga gości, niestety głównie po błędach w przyjęciu, które tego dnia wyraźnie szwankowało w KKS-ie. Grające swobodnie i konsekwentnie radomianki pewnie wygrały czwartą partię do 13 i z kompletem punktów wyjechały z Kozienic.