Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kameralne Lato pełne gwiazd

Barbara Koś
Amdasadorką festiwalu jes Anna Mucha.
Amdasadorką festiwalu jes Anna Mucha.
15 sierpnia zaczynają się w Radomiu IV Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato Radom 2011. Kogo zobaczymy na spotkaniach i warsztatach filmowych?

W tym roku do uczestnictwa w obradach jury oraz prowadzenia i współprowadzenia warsztatów filmowych, zaproszono takich gości, jak: Jarek Kupść, Andrzej Wolf, Marcin Bastkowski, Piotr Matwiejczyk oraz oficjalną ambasadorkę festiwalu - Annę Muchę.

Amdasadorki festiwalu, Anny Muchy, popularnej aktorki polskiego kina i telewizji nie trzeba przedstawiać. Role filmowe zagrała w filmach "Korczak", Panna Nikt" w reżyserii Andrzeja Wajdy, "Młode Wilki 1/2" Jarosława Żamojdy, "Chłopaki nie płaczą" Olafa Lubaszenki, "Sprawa kobiet" Janusza Zaorskiego, "Przeklęta Ameryka" Krzysztofa Tchórzewskiego, oraz "Lista Schindlera" Stevena Spielberga.

Grala w serialach: "Matki, żony i kochanki" Juliusza Machulskiego, "Kuchnia Polska" Jacka Bromskiego, telenoweli "M jak miłość" a także w spektaklach Teatru telewizji -: "Małgosia", "Księga raju", "Szara róża", "Pracownia krawiecka". Bierze udział w licznych programach i widowiskach telewizyjnych.

Od 1999 roku związana Z polskim kinem niezależnym związana jest od roku 1999.

Urodzony w Warszawie Jarek Kupść, scenarzysta, reżyser, producent to amerykański reżyser i scenarzysta. Filmem fabularnym zajmuje się od 1984 roku. W 1987 roku zamieszkał w USA. Ukończył studia reżyserii i scenopisarstwa na uniwersytecie stanowym w San Francisco. Jego pełnometrażowy debiut, "Recoil" ("Odrzut"), zdobył główne nagrody na licznych festiwalach.

Za swój film "Kraina snu" ("Slumberland") otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Kina Niezależnego 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodę Young Screenwriter na Young Film Festival 2006, oraz I nagrodę na 6. Międzynarodowym Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie (ex aequo).
Jego ostatnim filmem jest dramat polityczny "The Reflecting Pool" ("Pryzmat zbrodni").

Operator filmowo - telewizyjny Andrzej Wolf, współpracował z wieloma uznanymi reżyserami, między innymi, z Janem Kidawą-Błońskim, Januszem Zaorskim i Andrzejem Wajdą.

Jest wykładowcą na Wydziale Operatorskim w Warszawskiej Szkole Filmowej. W 2003 roku został uhonorowany Nagrodą Specjalną Polskiego Kina Niezależnego za całokształt działań na rzecz młodego kina w Polsce. Członek OFF-owej Akademii Filmowej. W roku 2011 ukończył zdjęcia do najnowszego filmu Janusza Zaorskiego "Syberiada Polska".

Montażysta, Marcin Bastkowski, członek Polskiej Akademii Filmowej i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów jako montażysta filmu fabularnego debiutował "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Jego wkład przy tamtym filmie został doceniony nagrodą za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1999 roku.

Jest autorem montażu do wielu głośnych filmów fabularnych, m. in.: "Strefa Ciszy", "Ja Wam Pokażę!", reż. Denis Delić, "Kochaj i Tańcz". Oprócz filmów fabularnych w swoim dorobku ma również doskonale znane polskiej publiczności seriale, między innymi "Oficer" i "Ojciec Mateusz".

W roku 2011 zakończył pracę nad dwoma innowacyjnymi projektami fabularnymi: superprodukcją "1920. Bitwa Warszawska" Jerzego Hoffmana oraz thrillerem "Sęp" w reżyserii Eugeniusza Korina.

Piotr Matwiejczyk, reżyser, scenarzysta, aktor i producent to wielokrotnie nagradzany (ponad 70 nagród filmowych!) twórca młodego pokolenia. Jest reżyserem, producentem i scenarzystą 25 filmów filmów pełnometrażowych i ponad 100 filmów krótkometrażowych, z których większość to produkcje niezależne.
Podczas warsztatów filmowych prowadzonych w różnych miastach Polski, szkoląc młodych filmowców, zrealizował ponad 60 etiud fabularnych. Zdobył Nagrodę Specjalną jza film "Homo father" oraz Grand Prix Festiwalu "Era nowe horyzonty" za film "Wstyd".

Radomskie środowisko kulturalne w jury reprezentuje Marcin Kępa, absolwent polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów Zarządzania Kulturą w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Jest znanym w mieście animatorem kultury i współautorem książek "Paczka radomskich" i "Witraże pod betonową płytą". Autor publikacji o historii Radomia oraz opracowań gawęd szlacheckich Jerzego Szymkowicza-Gombrowicza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie