Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kameralne Lato w Radomiu pod opieką …policji

Barbara Koś
- Nasza policja pokaże we wtorek co potrafi -   mówi inspektor Marek Świszcz, zastępca komendanta mazowieckiej policji, która jest współorganizatorem festiwalu.
- Nasza policja pokaże we wtorek co potrafi - mówi inspektor Marek Świszcz, zastępca komendanta mazowieckiej policji, która jest współorganizatorem festiwalu. Barbara Koś
Realizacje scen specjalnych z udziałem jednostek antyterrorystycznych, prawdziwie filmowe zatrzymania, pokaz pracy filmowego kaskadera zapowiada na wtorek, 8 lipca, Mazowiecka Komenda Policji z siedzibą w Radomiu. To jeszcze nie wszystkie atrakcje Kameralnego Lata 2014, które od niedzieli trwa w Radomiu.
Warsztaty filmowe prowadzą w tym roku autorzy głośnych debiutów: Barbara Bialowąs ("Big Love”) i Rafael Lewandowski ("Kret”).
Warsztaty filmowe prowadzą w tym roku autorzy głośnych debiutów: Barbara Bialowąs ("Big Love”) i Rafael Lewandowski ("Kret”). Barbara Koś

Warsztaty filmowe prowadzą w tym roku autorzy głośnych debiutów: Barbara Bialowąs ("Big Love") i Rafael Lewandowski ("Kret").
(fot. Barbara Koś)

- Nasza policja pokaże co potrafi - mówi inspektor Marek Świszcz, zastępca komendanta mazowieckiej policji, która jest współorganizatorem festiwalu.

Poprzez organizację Kameralnego Lata wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu organizatorzy chcą kształtować dobre wzorce, zachęcać do rozwoju osobistego i kulturalnego oraz uczyć korzystania z dóbr kultury.

- Stąd trwająca od 2013 roku współpraca z nami - przypomina komendant Marek Świszcz. - Film jest ważnym narzędziem edukacyjnym - podkreśla inspektor Marek Świszcz.

W spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek w kawiarni "Na fontannach" oprócz komendanta wzięli też udział przedstawiciele Komendy, podinspektor, Agnieszka Guza, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy w Radomiu.

Jak przypomniała Anna Wróblewska, dyrektor Kameralnego Lata pokaże w tym roku 67 filmów.
Konkurs Główny zaprezentuje najlepsze polskie filmy krótkometrażowe koncentrujące się wokół zagadnień społecznych, zrealizowane przez młodych twórców - głównie studentów i absolwentów szkół filmowych.

Jury pod przewodnictwem Janusza Zaorskiego przyzna nagrodę główną - "Złotego łucznika" dla najlepszego filmu oraz nagrody specjalne.

Równie ważną częścią festiwalu są warsztaty, organizowane w myśl zasady "od pomysłu do premiery", skierowane do młodzieży, studentów i osób rozpoczynających karierę zawodową, realizowane pod opieką doświadczonych filmowców.

Obie grupy będą realizować filmy na podstawie wybranego wcześniej przez uczestników warsztatów scenariusza.

- Chodzi oto, by po zrobieniu takiego filmu każdy miał wrażenie, że się czegoś nauczył. Jesteśmy od tego, aby pomóc. Nie ma idealnej recepty na to, jak robić film - twierdził reżyser Rafael Lewandowski.

W godzinach 13 - 15 w Wyższej Szkole Handlowej odbyły się warsztaty " Scenografia i kostium w filmie" pod opieką Wytworni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Prowadziły je młode scenografki: Marta Kozera i Małgorzata Iwaniuk. Na podstawie fragmentów filmów "Śmierć w Wenecji". " Motyl i skafander" oraz "Marzyciele" uczestnicy warsztatów dowiedzieli się na czym polega projektowanie filmowego kostiumu dla bohaterów oraz jak tworzy się filmową scenografię.

Potem mieli sami sporządzić fragment scenografii do filmu.

Wieczorem w Czytelnia Kawy odbyło się spotkanie z radomskimi filmowcami a potem rozpoczęła się pierwsza konkurencja festiwalu -Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK.

Realizacje scen specjalnych z udziałem jednostek antyterrorystycznych, odbędzie się wtorek, 8 lipca, na Placu Konstytucji 3 maja w godzinach 17.30 - 21.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli sami sporządzić fragment scenografii do filmu.
Podczas warsztatów uczestnicy mieli sami sporządzić fragment scenografii do filmu. Barbara Koś

Podczas warsztatów uczestnicy mieli sami sporządzić fragment scenografii do filmu.
(fot. Barbara Koś)

Co wyjdzie z tych elementów?
Co wyjdzie z tych elementów? Barbara Koś

Co wyjdzie z tych elementów?
(fot. Barbara Koś)

Zajęcia prowadzil młdoe scenografki: Marta Kozera i Małgorzata Iwaniuk. Z lewek przedstawiciedlka WFDiF w Warszawie, Monika Sroka.
Zajęcia prowadzil młdoe scenografki: Marta Kozera i Małgorzata Iwaniuk. Z lewek przedstawiciedlka WFDiF w Warszawie, Monika Sroka. Barbara Koś

Zajęcia prowadzil młdoe scenografki: Marta Kozera i Małgorzata Iwaniuk. Z lewek przedstawiciedlka WFDiF w Warszawie, Monika Sroka.
(fot. Barbara Koś)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie