Karol Gnat, dziennikarz telewizyjny pochodzący z Szydłowca...

  Karol Gnat, dziennikarz telewizyjny pochodzący z Szydłowca został twarzą ”Panoramy”

  PAWIE

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Karol Gnat, dziennikarz telewizyjny pochodzący z Szydłowca, został twarzą ”Panoramy”.
  1/9
  przejdź do galerii

  Karol Gnat, dziennikarz telewizyjny pochodzący z Szydłowca, został twarzą ”Panoramy”. ©TVP Panorama

  Główne wydanie serwisu informacyjnego TVP2 prowadzi Karol Gnat. Pochodzący z Szydłowca 28-letni prezenter i dziennikarz robi błyskotliwą karierę w ogólnopolskiej telewizji. Zaczynał w TVP3 Kielce.
  Na antenie TVP INFO zadebiutował w styczniu 2015 roku. Wówczas współpracował z kieleckim ośrodkiem Telewizji Polskiej, gdzie był reporterem, a następnie prezenterem głównego wydania programu informacyjnego. Dla TVP INFO relacjonował najważniejsze wydarzenia w regionie świętokrzyskim.

  - Nie jestem rodowitym kielczaninem, wychowałem się w Szydłowcu, czyli de facto na Przedgórzu Iłżeckim, ale czuję się góralem niskopiennym - śmieje się Karol Gnat.

  Od marca tego roku jest prezenterem serwisów w głównym kanale informacyjnym Telewizji Polskiej oraz głównym gospodarzem Poranka TVP Info. Wybił się prowadząc wraz z Agatą Biały relacje dla TVP INFO ze Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka w Polsce.

  - TVP INFO w czasie Światowych Dni Młodzieży odnotowała najwyższe oglądalności w historii, ustępując tylko TVP1 wynikiem oglądalności – podkreśla z dumą Karol Gnat.

  ZOBACZ WYDANIE PANORAMY Z 28 WRZEŚNIA - PROWADZI KAROL GNAT - CZYTAJ WIĘCEJ  Pod koniec wakacji otrzymał propozycję nie do odrzucenia: dołączenie do grona prezenterów Panoramy w TVP2.

  – Kiedy to usłyszałem, ugięły się pode mną nogi. Ale za chwilę przyszły mi na myśl słowa Pawła Papaja, który kiedyś przed meczem Ligi Mistrzów powiedział, że kto nie ma odwagi do marzeń, nie zasługuje na sukces. Wiem, że właśnie spełniło się moje wielkie marzenie. Ale lubię myśleć o rzeczach nieosiągalnych. Ciągle pracować. Doskonalić się, dążyć do postawionego sobie celu. Wiem, że przede mną jeszcze bardzo długa droga, by móc choć w jakiejś mierze dorównać taki mistrzom jak Andrzej Turski czy Bożena Targosz. To długa i ciężka droga. Ale co przychodzi łatwo? Trzeba wierzyć w siebie i szanować każdego człowieka, którego spotyka się na swojej drodze. Bo dobro wraca. W rodzinie, w pracy – mówi Karol Gnat, który po zmianie miejsca pracy przeprowadził się wraz z rodziną do Warszawy.

  - Bardzo się cieszę, że mogłem dołączyć do redakcji Panoramy. To ogromne wyróżnienie, ale też odpowiedzialność. Mam świadomość, że główne wydanie ogląda każdego dnia ponad milion widzów i nie ma tu miejsca na błędy. Choć te, jak zawsze na początku każdej pracy, pojawiają się. Ale mam nadzieję, że widzowie to rozumieją – śmieje się Karol Gnat.

  Karol Gnat. Ma 28 lat. Pochodzi z Szydłowca. Żona Katarzyna, dwie córki: Hania i Zosia. Studiował równolegle politologię i historię na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Z mediami związany jest od 10 lat. Zaczynał w kieleckim Radiu Planeta. Współpracował także z klubem sportowym Vive Kielce jako spiker. Wraz z Piotrem Domagałą tworzył telewizję klubową. W 2014 roku rozpoczął współpracę z kieleckim oddziałem Telewizji Polskiej. Najpierw jako reporter, później prezenter głównego programu informacyjnego TVP3 Kielce.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (22)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (22) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>