Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Katarzyna Bonda była bohaterką drugiego dnia 44 Radomskiej Wiosny Literackiej. Było również wiele innych atrakcji. Zobacz zdjęcia

Barbara Koś
Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, ma i w naszym mieście duże grono czytelników.
Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, ma i w naszym mieście duże grono czytelników. Miejska Biblioteka Publiczna Facebook
Katarzyna Bonda była bohaterką drugiego dnia 44 Radomskiej Wiosny Literackiej. W niedzielę, 11 czerwca, na czytelników czekało także wiele innych atrakcji: warsztaty tworzenia ekslibrisu, IX Targi Wydawnictw Regionalnych, debata " Literacki Radom", spotkanie z Filipem Springerem, a także spacer "Śladami ławek literackich" zorganizowany przez Stowarzyszenie Teatr Resursa I - oczywiście #bookojemyradom czyli piąta edycja gry miejskiej.

Katarzyna Bonda była bohaterką drugiego dnia 44 Radomskiej Wiosny Literackiej

Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych ma i w naszym mieście duże grono czytelników. Świadczy o tym frekwencja w Kinie Elektrownia, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej, w którym spotkanie miało miejsce.

Rozmowę o powieści kryminalnej, technice jej pisania i budowaniu fabuły prowadził inny pisarz, Łukasz Orbitowski, a punktem wyjścia stała się najnowsza książka Bondy : "Do cna"..."Spowite mrokiem miasto budzi zwierzęce instynkty. Bez śladu znika młody mężczyzna, a w parku porzucono reklamówki pełne ugotowanych ludzkich kości. Kim jest grasujący w Żyrardowie psychopata? Zabija dla mięsa czy dla rozrywki? " - anonsują ją wydawcy. Nic dziwnego, że pisarka ma takie szerokie grono czytelników.

Łukasz Orbitowski mógł także zachęcić radomian do czytania i swojej najnowszej powieści"- "Inna dusza".

Odbyła się ponadto debata "Literacki Radom", z udziałem Olgi Górskiej, autorki książki „Nie wszyscy pójdziemy do raju”, Tomasza Tyczyńskiego, który wydał właśnie mini powieść „Nieuzasadnione poczucie szczęścia”) oraz Wojciecha Kajtocha, autora wstępu do publikacji: „Nie mam gdzie wrócić: w kręgu twórczości Wojciecha Pestki. Moderatorem dyskusji był Michał Nogaś, a debata miala miejsce na scenie Kotłownie Teatru Powszechnego.

Innym punktem niedzielnego programu było spotkanie z Filipem Springerem i promocja jego nowej książki „Mein Gott, jak pięknie”

Filip Springer, reportażysta i fotoreporter, napisał tym razem dziennik podróży przechodzący w reportaż historyczny, który okazuje się powieścią i esejem. "To historia o fotografiach i sposobach widzenia krajobrazu, ale też o tym, jak można odpowiedzialnie kształtować przestrzeń wokół siebie" pisze się rownież wydawca.

Rozmowa o tych problemach odbyła się przy pomniku Jana Kochanowskiego na Placu Corazziego.

Odbyły się również spacer "Śladami ławek literackich" zorganizowany w parku Kościuszki przez Stowarzyszenie Teatr Resursa, warsztaty tworzenia ekslibrisu i IX Targi Wydawnictw Regionalnych.

Trwalo też #bookojemyradom czyli kolejna część gry miejskiej, w której do zdobycia było łącznie 52 książki.

Zobacz zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto