Klasa I b ze szkoły podstawowej w Lipsku z tytułem...

  Klasa I b ze szkoły podstawowej w Lipsku z tytułem Najsympatyczniejszych Pierwszaków 2018 w powiecie lipskim. Jacy są uczniowie z Lipska?

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Genca

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie lipskim, czyli klasa I Bze szkoły w Lipsku wraz z wychowawczynią Renatą Michałek.
  1/7
  przejdź do galerii

  Najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie lipskim, czyli klasa I Bze szkoły w Lipsku wraz z wychowawczynią Renatą Michałek.

  ©Marcin Genca

  Klasa I B z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku liczy 20 uczniów, dziewięć dziewczynek oraz 11 chłopców. Ich wychowawczynią jest bardzo doświadczona nauczycielka Renata Michałek. Jaka jest najsympatyczniejsza klasa pierwsza w powiecie lipskim? - Dzieci są wyjątkowo zdolne, nie mają żadnych problemów w nauce, są aktywne i odnoszą liczne sukcesy - tak mówi o swojej klasie.


  W naszym dorocznym plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę w powiecie lipskim zwycięstwo przypadło klasie I B z Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Gustawa Bema w Lipsku, która zdobyła 346 głosów.
  Drugie miejsce przypadło ich szkolnym sąsiadom, a mianowicie klasie I A z tej samej szkoły (zdobyli 333 głosy). Trzecie miejsce zdobyły pierwszaki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotczy (330 głosów).

  Z licznymi sukcesami


  Klasę I B tworzą: Przemysław Broda, Patrycja Ciepielewska, Natalia Ciupa, Szymon Compa, Aleksandra Guzowska, Filip Iwan, Aleksandra Kuna, Maja Lenart, Julia Małaczek, Szymon Mazurczyk, Amelia Mróz, Wojciech Niedziela, Paulina Pałka, Bartłomiej Sałek, Wojciech Sitek, Dawid Sowa, Antoni Szczeblewski, Jan Szczeblewski, Gabriel Szewczyk oraz Maja Wójcik.

  Zdobywcy pierwszego miejsca to według słów ich wychowawczyni, bardzo silna drużyna, dla której nie ma problemów w nauce i która bardzo aktywnie udziela się nie tylko w życiu szkoły, ale również poza nią.

  - W konkursie recytatorskim na siedmioro uczniów klas pierwszych, pięcioro było z naszej klasy, z czego nagrody zdobyli Amelka, Szymon i Przemek, a wyróżnienia Maja i Paulina. Z kolei Antoś zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym „Polska widziana oczami dziecka”. Zajęliśmy też pierwsze miejsce w szkole, wliczając w to również klasy starsze w konkursie na najpiękniejszą choinkę - wylicza Renata Michałek. - Nasze drzewko wykonał Przemek wraz z rodzicami, a wszystkie dzieci własnoręcznie zrobiły ozdoby i właśnie ta samodzielność przy tym projekcie przyniosła nam wygraną - dodaje nauczycielka.

  Rozmawiają w kręgu


  Klasowym zwyczajem są rozmowy w kręgu: wszystkie dzieci siadają na dywanie na specjalnych pufach i rozmawiają ze swoją panią o wielu różnych sprawach, niekoniecznie szkolnych. Takie spotkania odbywają się na początku tygodnia, kiedy wychowawczyni opowiada uczniom jakie zadania ich czekają oraz w ostatnim dniu nauki, kiedy wszyscy podsumowują miniony tydzień.

  - Dzieci mają też zajęcia dodatkowe Klubu Książki oraz wychowanie komunikacyjne, więc o tych sprawach również rozmawiamy - dopowiada Renata Michałek.

  Podczas naszej wizyty w zwycięskiej klasie my również rozmawiamy w kręgu, aby lepiej poznać wszystkich uczniów.

  Mają wiele zajęć


  Wiele dzieci uczestniczy również w zajęciach poza szkołą. Niemal wszystkie chodzą na lekcje języka angielskiego oraz korzystają z oferty Lipskiego Centrum Kultury. I tak Wojtuś chodzi również na karate, Ola na tańce, Natalka na zajęcia teatralne wraz z Julką, Mają i Amelką. Druga Ola wybrała zajęcia plastyczne, a wielu chłopców trenuje jeszcze piłkę nożną, zaś niemal wszyscy jeżdżą na basen do Ożarowa.

  Okazuje się również, że podczas niedawnych obchodów stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, wszystkie pierwszaki najlepiej zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.

  - I to wszystkie cztery zwrotki - podkreśla Renata Michałek, a jej słowa potwierdził krótki test, po którym okazało się, że dzieci wiedzą co to jest taraban oraz znają imię dziewczynki, do której zwraca się zapłakany ojciec w czwatej, najmniej znanej zwrotce hymnu.

  - Wszyscy są bardzo koleżeńscy, pomagają sobie wzajemnie, a ostatnio zaczęliśmy również nową akcję, czyli dokarmianie ptaków. Dzieci przyniosły pokarm, który wysypaliśmy w karmnikach przy szkole - opowiadała wychowawczyni. - A potem była bitwa na śnieżki - dodał Bartek, wzbudzając powszechną wesołość.

  Zwycięska klasa w powiecie lipskim będzie mogła również poskakać, ponieważ nagrodą dla niej jest grupowa, 60 - minutowa wejściówkę do Parku Trampolin JumpWorld w Radomiu.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>