Klasa ze szkoły w Łaguszowie w gminie Przyłęk to...

  Klasa ze szkoły w Łaguszowie w gminie Przyłęk to Najsympatyczniejsze Pierwszaki 2018 w powiecie zwoleńskim. Mają też 3. miejsce w regionie

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Genca

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Najsympatyczniejsza klasa w powiecie zwoleńskim i również w regionie, czyli pierwszaki ze szkoły w Łaguszowie koło Przyłęka.
  1/7
  przejdź do galerii

  Najsympatyczniejsza klasa w powiecie zwoleńskim i również w regionie, czyli pierwszaki ze szkoły w Łaguszowie koło Przyłęka. ©Marcin Genca

  Dzieci są bardzo śmiałe, ruchliwe, nie boją się zadawać pytań i wyrażać swojego zdania, ale przy tym są bardzo sumienne, obowiązkowe, koleżeńskie, dbają też o porządek i czystość - tak o swoich uczniach mówi Iwona Pawlak, wychowawczyni klasy I z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszowie. To właśnie oni zdobyli tytuł Najsympatyczniejszej Klasy Pierwszej w powiecie zwoleńskim, zajęli też trzecie miejsce w całym regionie.


  Zwycięska klasa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszowie otrzymała 434 głosy. Drugie miejsce zajęły pierwszaki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mszadli Starej (432 głosy), a trzecie klasa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie (209 głosów).


  Najsympatyczniejsi


  Zwycięską, najsympatyczniejszą klasę pierwszą tworzy 15 osób, 6 dziewczynek i 9 chłopców.
  Są to: Blanka Błażejewska, Aleksander Chołuj, Maja Jędrychowska, Julia Kapciak, Maja Krzak, Szymon Mazurkiewicz, Mateusz Pietrzyk, Tymon Skorupa, Igor Smorągiewicz, Kuba Stępień, Adam Walaszczyk, Aleksandra Wiktorowska, Bartosz Woźniak, Kuba Wójcik oraz Patrycja Wójcik.

  Ich wychowawczynią jest Iwona Pawlak, bardzo doświadczona nauczycielka, specjalizująca się w edukacji wczesnoszkolnej.

  - Niedawno oddałam trzecią klasę, a teraz mam nowych podopiecznych, którzy już skradli serce wielu nauczycieli - przyznaje wychowawczyni.

  Dzieci same dbają o porządek


  Jak opowiada Iwona Pawlak, nauka w małej szkole wymusza na przykład częste zmiany klas.

  - W innych szkołach klasy I-III mają jedną klasopracownię i przebywają w niej przez cały czas swojej edukacji na tym etapie. Moi uczniowie od początku zmieniają klasy, ponieważ każda sala jest używana przez wszystkich uczniów - wyjaśnia nauczycielka.

  Jak dodaje Iwona Pawlak, takie zmiany pozytywnie kształtują osobowość uczniów.

  - Wszystkie dzieci bardzo dbają o porządek i czystość. Uczymy się tego, że nie można zostawiać po sobie bałaganu na ławkach, ponieważ po nas przyjdą inni, którzy tak samo dbają, abyśmy my dobrze czuli się w ich klasie. Przynosi to bardzo dobre efekty, bo dzieci dbają o porządek i same bardzo pilnują tych, którym zdarzy się zapomnieć posprzątać - podkreśla wychowawczyni.


  Interaktywnie i ciekawie  W zamian za te drobne niedogodności, sala pierwszaków ma osobne szafki dla każdego dziecka, wygodne miejsce do relaksu na dywanie oraz tablicę interaktywną.

  - Dzieci wprost nie mogą się doczekać kiedy zostaną poproszone do rozwiązywania zadań na tym urządzeniu, wszystkie doskonale sobie z nim radzą - chwali swoich uczniów Iwona Pawlak, pokazując kubeczek z patyczkami, na których wypisane są imiona i nazwiska uczniów. - Ponieważ pracować przy tej tablicy chcieliby wszyscy, robimy z ich pomocą losowanie tych, którzy będą rozwiązywać zadania - tłumaczy.

  W najsympatyczniejszej klasie są też używane inne proste, ale ciekawe pomoce naukowe. - Mamy na przykład kubeczki w trzech kolorach. Uczniowie, pracując samodzielnie mogą ich używać w określony sposób. Jeśi na przykład wszystko rozumieją, stawiają na ławce zielony kubek, jeśli mają wątpliwości to żółty, a jeśli potrzebują mojej pomocy, to czerwony - opowiada Iwona Pawlak. Innym pomysłem motywacyjnym jest zbieranie guzików za dobre wykonanie pracy do specjalnych kubeczków lub dyplomiki dnia, przyznawana za różne osiągnięcia szkolne.

  Wychowawczyni podkreśla również wzorową i bardzo aktywną współpracę z rodzicami. - Wszyscy są bardzo zaangażowani w życie szkoły i klasy, robimy razem wiele akcji i bardzo im za to dziękuję - mówi Iwona Pawlak.

  Nagrody dla klasy


  Pierwszaki z Łaguszowa otrzymały grupową 60 minutowa wejściówkę do Parku Trampolin JumpWorld w Radomiu, a także jako zdobywcy trzeciego miejsca w regionie skrzynię firmy Meblik z radomskiego Salonu Meblowego Meblomax, warsztaty dla całej klasy w Akademii Robotyki Lego w Radomiu, bilety wstępu do Teatru Powszechnego w Radomiu oraz zaproszenie dla każdego dziecka na grę w kręgle do radomskiej Kręgielni MK Bowling.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>