Kolarze Energii na II Edycji MTBCross Maraton rozgrywanej w Daleszycach

kamzap
Marcin Kosiński zajął 32 miejsce w Openie z czasem 4:57:34.
Marcin Kosiński zajął 32 miejsce w Openie z czasem 4:57:34. MTB Cross Maraton
Deszcz i błoto - to byli główni rywale kolarzy Energii podczas II Edycja MTBCross Maraton rozgrywana w Daleszycach.

Miasto przywitało kolarzy deszczem. Na starcie stanęło czterech zawodników Energii Kozienice. Piotr Nowakowski i Marcin Kosiński ruszyli jako pierwsi na dystansie Master wynoszącym 63 km i mającym 1400 m przewyższenia.

Na drugim, wynoszącym 43 km i mającym 900 m przewyższenia wystartował Mariusz Bartosiewicz. Na najkrótszym, wynoszącym ok 22 km, dystansie wystartowała Ela Wyczółkowska.

Skromna frekwencja dotyczyła całego wyścigu. Na starcie najdłuższego dystansu stanęło 53 zawodników w tym jedna kobieta.

Niesprzyjające warunki dały mocno w kość wszystkim. - Krótki wniosek dla mnie samego – nigdy więcej na górskie zawody gdy pada deszcz, brak doświadczenia w takich etapach jest okrutnie obnażany – mówił po wyścigu Piotr Nowakowski.

Mimo tak fatalnych warunków jest się czym pochwalić. Jedyna kobieta z Energii zajęła pierwsza miejsce w swojej kategorii wiekowej.