Kolejarz Basket Radom pokonał u siebie Lubliniankę Basketball Lublin w meczu II ligi mężczyzn

Marcin Ziółkowski
Kolejarz Basket Radom (w czarno-zielonych strojach) wygrał z Lublinianką Basketball 94:62. Facebook Kolejarz Basketball Radom
W sobotę 26 listopada koszykarze Kolejarza Basket Radom pokonali Lubliniankę Basketball Lublin 94:62 w meczu 11. kolejki II ligi mężczyzn.

Radomianie wyszli na to spotkanie w składzie: Kacper Wierzgała, Bartłomiej Karolak, Mateusz Zwęgliński, Wojciech Nowak, Mateusz Czupryn.

Pierwszą kwartę Kolejarz wygrał 27:15. W drugiej lublinianie postawili gospodarzom trudniejsze warunki jednak i ta partia zakończyła się zwycięstwem radomian 18:14. Do przerwy Kolejarz prowadził zatem 45:29. W trzeciej kwarcie zawodnicy z Radomia zwyciężyli 26:15, a w ostatniej 23:18. Ostatecznie Kolejarz pokonał Lubliniankę 94:62. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Mateusz Zwęgliński, który zdobył 26 punktów.

Kolejarz zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów. W kolejnym meczu radomianie zmierzą się na wyjeździe z UKS Trójką Żyrardów.