Koleje Mazowieckie liczą pasażerów

  Koleje Mazowieckie liczą pasażerów

  /mod/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Koleje Mazowieckie liczą pasażerów
  Podróżni wypowiedzą się na temat mazowieckiego przewoźnika w ankietach.
  Koleje Mazowieckie liczą pasażerów
  W czwartek we wszystkich pociągach Kolei Mazowieckich przeprowadzane będą ankiety wśród pasażerów. Zostaną także policzone osoby wysiadające i wsiadające na poszczególnych stacjach. Liczenie odbywa się również w środę.

  Pasażerowie będą pytani przez ankieterów o swoje preferencje. Jaki jest cel badania?

  - Wsłuchanie się w potrzeby pasażerów i sukcesywne dostosowywanie oferty przewozowej do rzeczywistych potrzeb podróżnych - tłumaczy Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Mazowsza. - Badania są częścią projektu samorządu województwa mazowieckiego, a realizowanego przez MBPR "Trendy Rozwojowe Mazowsza".

  Ankiety są krótkie. Odpowiedzi na pytania nie zajmują więcej niż 5 minut. Badanie ma ustalić, skąd i dokąd jeżdżą osoby, korzystające z transportu szynowego, w jakim celu, jak często i na podstawie jakich biletów.

  - Pozyskiwane będą również informacje na temat najczęstszych ulg czy preferowanych miejsc przesiadek - dodaje Marta Milewska. - Pasażerowie będą też pytani o ocenę komfortu jazdy, bezpieczeństwa, skomunikowania, rozkładu jazdy i ceny.

  Liczenie pasażerów odbywa się przez całą dobę. Natomiast ankiety z pasażerami przeprowadzane są w godzinach od 6 do 9 oraz od 16 do 19.

  - W tym roku mija 10 lat od powstania Kolei Mazowieckich. To była pierwsza samorządowa spółka kolejowa. Dziś to jedna z największych i najnowocześniejszych spółek w kraju. Trzeba obserwować tendencje komunikacyjne i wsłuchiwać się w głos pasażerów, bo pociągi są po prostu dla nich - mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Dziś spółka obsługuje 15 linii kolejowych, a w ciągu doby uruchamianych jest średnio 800 pociągów. To sprawiło, że wzrosła liczba pasażerów z 40 do 62 milionów osób rocznie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo