Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kolejna bezmyślnie zrobiona ścieżka rowerowa w Radomiu

Marcin WALASIK [email protected]
- Jak można zgodnie z przepisami dostać się z jezdni na tę drogę rowerową? – pyta Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu.
- Jak można zgodnie z przepisami dostać się z jezdni na tę drogę rowerową? – pyta Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu. Szymon Wykrota
Drogowcy wybudowali drogę rowerową, na którą... nie ma żadnego wjazdu!

Aleksander Bacciarelli, wicedyrektor do spraw dróg Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu:

- Wykonawca wybudował drogę rowerową wzdłuż ulicy Kelles-Krauza zgodnie z projektem. Faktycznie nie ma na nią bezpośredniego wjazdu z jezdni. Inwestycja nadal trwa, więc zastanowimy się nad rozwiązaniem tego problemu.

W ostatnich latach praktycznie przy każdej remontowanej ulicy w Radomiu budowane są drogi rowerowe z czerwonego asfaltu. Niestety, nadal nie zawsze z głową i wcześniej przekazanymi wytycznymi przez ich użytkowników.

Najlepszy przykład to nowa ścieżka rowerowa, która powstała wzdłuż przebudowywanego odcinka ulicy Kelles-Krauza i prowadzi przez ulicę Pileckiego (za teatrem) do Centrum Słonecznego oraz na osiedle XV-lecie.

ZAPOMNIELI O WJEŹDZIE

Rowerzystów zaskoczył widok urywającej się na chodniku, przed skrzyżowaniem z ulicą Staszica trasy. Cykliści już szykują odpowiednie pismo w tej sprawie do policji i miejskich drogowców.

- Wystąpimy do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji i policji, czyli organów, które zatwierdzały projekt organizacji ruchu, z prośbą o szczegółowe wyjaśnienie, jak zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta ma wjechać na tę drogę dla rowerów - informuje Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu.

Dodaje, że podobna sytuacja ma miejsce na niedawno oddanej do użytku po remoncie ulicy Kozienickiej. - Tam trasa urywa się przed rondem. Rowerzysta nie ma jak bezpiecznie włączyć się do ruchu innych pojazdów - dodaje Pawłowski.
JAK DOJECHAĆ DO TEATRU?

Przedstawiciele Bractwa Rowerowego wskazują jeszcze jeden spory absurd na ulicy Kelles-Krauza. Za skrzyżowaniem z ulicą Staszica ustawiony został znak zakazujący jazdy rowerem po jezdni, co uniemożliwia dojazd do teatru i dalej w kierunku placu Jagiellońskiego.

- Droga rowerowa prowadzi tylko do ulicy Chrobrego. Jak więc dotrzeć rowerem w okolice teatru? - pyta szef Bractwa Rowerowego.

Opisywane uwagi cyklistów przedstawiliśmy Aleksandrowi Bacciarellemu, wicedyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji do spraw dróg.

- Zastanowimy się nad wytyczeniem wjazdu na drogę rowerową przy ulicy Kelles-Krauza. Co do oznakowania, inwestycja nadal trwa, więc na pewno będziemy wprowadzali jeszcze zmiany. W przypadku ulicy Kozienickiej planowana jest przebudowa ronda Popiełuszki, co wiąże się z budową dalszego odcinka ścieżki rowerowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie