Kolejna ciekawa kontrontacja na gali boksu w Szydłowcu. Tymex Boxing Promotion coraz bliżej

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
archiwum
Wielkimi krokami zbliża się gala boksu zawodowego Tymex Boxing Promotion. Organizatorzy przedstawiają kolejnych bohaterów imprezy, która odbędzie się 21 listopada.

Oskar Kapczyński: mój ciężki charakter został skarcony - Ostatnia porażka przyniosła mi więcej pozytywów niż negatywów. Mój ciężki charakter został skarcony, ale wrócę na ring jako lepszy pięściarz – mówi były Mistrz Polski Kadetów Oskar Kapczyński (3-1, 2 KO), który spotka się z Marcinem Piegonskim (1-0) na gali „Tymex Boxing Night 14”, która odbędzie się 21 listopada w Szydłowcu na Mazowszu. Transmisja w TVP Sport.

Pojedynek w kategorii średniej został zakontraktowany na 6 rund. Wcześniej pochodzący z miejscowości Podgórzyn koło Jeleniej Góry Oskar Kapczyński (Tymex) toczył walki 4-rundowe.

W grupie Tymex Boxing Promotion, kierowanej przez Mariusza i Marcela Grabowskich oraz Mariusza Konieczyńskiego, nie brakuje bardzo zdolnych młodych bokserów. Jednym z nich jest 20-letni Oskar Kapczyński. W 2016 roku błysnął podczas MP Kadetów w Ząbkowicach Śląskich (w wadze do 70 kg), gdzie jako jedyny przed czasem wygrywał w ćwierćfinale, półfinale i finale. Dwa lata później, jeszcze przed 18 urodzinami, miał już 2 zwycięstwa na ringach zawodowych. Potem splot niekorzystnych wydarzeń, m.in. kontuzja, wypadek samochodowy, sprawił, że miał 2-letnią przerwę. Po powrocie wygrał z Błażejem Nowakiem i przegrał z Kacprem Salaburą.

- Byłem osłabiony, nie pamiętam niczego z pierwszej rundy walki z Kacprem. Niemalże jestem pewny, że mój organizm po prostu nie wytrzymał. Chodzi o nieumiejętne zbijanie wagi i zajeżdżanie organizmu do ostatniego dnia przed ważeniem. Salabura zauważył, że opadam z sił i konsekwentnie to wykorzystywał. Kategorii średniej nie zmieniam, ale podejście będzie zupełnie inne – przyznał Oskar Kapczyński.

Młody bokser Tymexu współpracuje z Piotrem Trenczyńskim i Stanisławem Godlewskim, a do sztabu dołączył też trener mentalny Frank Barton i trener przygotowania siłowego Filip Załubski (to powrót do współpracy z Oskarem Kapczyńskim). - Mam wokół siebie pozytywne osoby, a w międzyczasie poznałem kilku dobrych ludzi i czuję, że jestem coraz lepszym sportowcem. W zasadzie postaraliśmy się, żeby zniwelować te braki, które trzeba było skorygować. A przede wszystkim ważny była zmiana z "muszę" na "chcę". Dużo też sparuję, od każdego trzeba łapać naukę – mówił pięściarz promowany przez Mariusza Grabowskiego.

Oskar Kapczyński nie ma wątpliwości, że „mnie można w nieskończoność oszukiwać organizmu”.
– Mam 20 lat, rozwijam się, a co za tym idzie moje ciało też się rozwija. Porażka w Arłamowie przyniosła mi więcej pozytywów niż negatywów. Czy popsuła plany? Może trochę spowolniła, ale jeszcze raz zaznaczę - pozwoliła na zmianę nastawienia na tu i teraz, a nie wybieganie lata świetlne w przód. Przegrałem, owszem, ale z drugiej strony pokazało mi to i skarciło mój ciężki charakter, że niektórych rzeczy nie oszukam. Mimo tego, że bardzo bym chciał.

Na „Tymex Boxing Night 14” zmierzy się z Marcinem Piegonskim (1-0), który reprezentuje Niemcy, a trenuje w Holandii.

- Skrupulatnie obmyślamy game plan. Wiem, że to twardy zawodnik, który lubi się wdać w bitkę, pochodzący z kickboxingu – dodał Oskar Kapczyński. Głównym wydarzeniem gali w Szydłowcu organizowanej przez Tymex Boxing Promotion będzie starcie Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii lekkiej Damiana Wrzesińskiego (20-1-2, 6 KO) z Meksykaninem Luisem Angelem Viedasem (26-9-1, 9 KO). Na ring wraca były Międzynarodowy Mistrz Polski w wadze półśredniej Łukasz Maciec (25-3-1, 5 KO), który spotka się z Czechem Markiem Andryskiem (5-0, 4 KO).

Wielkie emocje bokserskie już 21 listopada. Na żywo w TVP Sport.

Rozmowa z Mariuszem Rumakiem po meczu Polska - Ukraina 2:2 U19

Wideo

Dodaj ogłoszenie