Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne opóźnienie rozpoczęcia budowy wiaduktu na ulicy Żeromskiego/Lubelskiej w Radomiu

Janusz Petz
Janusz Petz
Wiadukt na ulicy Żeromskiego/Lubelskiej wciąż czeka na przebudowę.
Wiadukt na ulicy Żeromskiego/Lubelskiej wciąż czeka na przebudowę. Tadeusz Klocek
Nie widać końca nieszczęść związanych z realizacją jednej z najważniejszych inwestycji w Radomiu – przebudowy, a właściwie budowy od nowa wiaduktu na ulicy Żeromskiego/Lubelskiej. Obecnie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji musi czekać z podpisaniem umowy z wykonawcą na rozstrzygnięcie Krajowej Izby Odwoławczej oraz prawdopodobnie sądu.

Opóźnienia w przygotowaniach do budowy wiaduktu na ulicy Żeromskiego/Lubelskiej w Radomiu

Inwestycja jest ważna dla miasta nie tylko z powodu złego stanu technicznego wiaduktu, ale też dlatego, że wraz z wiaduktem ma powstać pod nim peronowy przystanek kolejowy, skąd podróżni przyjeżdżający do Radomia kolejną będą mogli dostać się najkrótszą drogą z jednej strony do centrum miasta, a z drugiej do Portu Lotniczego Warszawa Radom.

Przypomnijmy, pierwotnym zwycięzcą przetargu dotyczącego budowy nowego wiaduktu oraz przystanku kolejowego została firma Primost Południe z Będzina. Oferta zwycięskiej firmy opiewała na ponad 176 milionów złotych, przy czym część drogowa, za którą odpowiada miasto będzie kosztowała nieco ponad 142 milionów złotych, zaś część kolejowa, finansowana przez PKP PLK ma pochłonąć 33,5 miliona złotych.

Po rozstrzygnięciu przetargu nie można było podpisać umowy, bo odwołanie złożyła drugi w kolejności zdobytych punktów w postępowaniu oferent, czyli spółka akcyjna Trakcja. Krajowa Izba Odwoławcza uznała w części argumenty skarżącego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ostatecznie rozstrzygnął przetarg na korzyść warszawskiej spółki Trakcja. Choć ten oferent zażyczył sobie 179 milionów złotych, to i tak miasto wyszło na tym na plusie, bo w tej ofercie droższa była część związana z budową przystanku kolejowego, więc miasto zapłaciłoby mniej a spółka PKP PLK odpowiednio więcej.

Umowy jednak nie podpisano w oczekiwaniu na wyczerpanie się całej procedury odwoławczej. Niestety, pierwotny zwycięzca spółka Primost Południe z Będzina nie dość, że odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej to wystąpiła także w tej sprawie do sądu. Co teraz ? - Z podpisaniem umowy będziemy musieli poczekać na rozstrzygnięcie Krajowej Izby Odwoławczej, a też prawdopodobnie na orzeczenie sądu – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Znając polskie realia dotyczący czasochłonności procedur sądowych można spodziewać, że budowa szybko się nie zacznie.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto