Kolejne trzy punkty E.Leclerc Radomki w pierwszej lidze. Radomianki pokonały u siebie SMS PZPS Szczyrk

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom dopisała kolejne trzy punkty do swojego ligowego konta.
E.Leclerc Radomka Radom dopisała kolejne trzy punkty do swojego ligowego konta. Joanna Gołąbek
Cenne zwycięstwo w meczu 21. kolejki pierwszej ligi odniosły siatkarki E.Leclerc Radomki Radom, które na własnym parkiecie pokonały SMS PZPS Szczyrk.

E.Leclerc Radomka Radom - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)

Wygrana nie przyszła jednak podopiecznym trenera Jacka Skroka łatwo. Z drugiej piłki próbowała kiwać Maja Pelczarska, ale została zablokowana i było 5:7. To nieznaczne prowadzenie ekipy SMS-u utrzymało się jednak bardzo krótko (9:9). Po kilku kolejnych minutach przewaga ekipy z Radomia wynosiła już cztery „oczka” (19:15) i wydawało się, że miejscowe mają sytuację pod kontrolą. Po asie serwisowym SMS PZPS Szczyrk ponownie wyrównał (19:19), a kilka chwil później prowadził (20:22). Decydujące akcje należały jednak do radomianek, które odsłonę otwarcia wygrały po punktowej zagrywce Oriany Miechowicz.

Zdecydowanie lepiej radomianki rozpoczęły drugą odsłonę (8:5, 11:7). Po błędzie ustawienia rywalek, przewaga E.Leclerc Radomki wzrosła do sześciu punktów (16:10). Chwilę później było już 19:11, kiedy to Renata Biała obiła ręce przeciwniczek. Po zepsutej zagrywce przez SMS było 22:15. Wszystko wskazywało, że ta partia jest już rozstrzygnięta. Nic jednak bardziej mylnego. Zespół ze Szczyrku odrobił stratę i doprowadził do nerwowej końcówki. Podobnie jednak jak w secie otwarcia, tak i tym razem w decydującej fazie górą były miejscowe.

W partii numer trzy radomianki ponownie osiągnęły kilkupunktową przewagę (7:4, 10:7, 13:9), którą utrzymywały w kolejnych minutach. Po ataku Majki Szczepańskiej było już 20:14. Znów jednak przyjezdne w końcówce zmniejszyły stratę (22:21). Górą w decydujących fragmentach znów było doświadczenie E.Leclerc Radomki Radom, która zwyciężyła po ataku Oriany Miechowicz.

Podopieczne trenera Jacka Skroka dopisały na swoje konto trzy kolejne punkty i utrzymały trzecią pozycję w ligowej tabeli.