Kolejny słaby mecz Rosy Radom na wyjeździe. Porażka w Starogardzie Gdańskim

SzS
Robert Witka, trener Rosy
Robert Witka, trener Rosy Joanna Gołąbek
Koszykarze Rosy Radom na wyjazdach wciąż nie wygrali i spisują się fatalnie. W niedzielę przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 86:107.

Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 107:86 (24:15, 30:22, 32:30, 21:19)

Polpharma: Bibbins 24 (6), Bussej 21 (5), Gołębiowski 16 (1), Kemp 16, Młynarski 2 oraz Prahl 13, Hicks 8 (2), Struski 5, Brenk 2, Dzierżak 0, Załucki 0.
Rosa: Lindbom 27 (4), Mielczarek 13 (3), Trotter 9 (1), Neal 6, Parzeński 4 oraz Piechowicz 14 (4), Wall 8 (2), Szczypiński 5 (1), Tyszka 0, Wątroba 0, Ziółko 0.

Polpharma to najskuteczniejsza drużyna w polskiej ekstraklasie, we własnej hali. Robert Witka wiedział o tym, ale mimo to nasz zespół kompletnie nie potrafił się przeciwstawić. Już pierwsze minuty pokazały, kto jest lepszy w tym pojedynku. Gospodarze zaczęli od 9:0, po czym za chwilę prowadzili 17:4. Słaby początek ustawił nieco dalszy przebieg meczu.
Radomskie "Smoki" próbowały się podrywać, odrabiać straty, ale były to chwilowe fragmenty. Zawodnicy z Polpharmy grali na wysokiej skuteczności, a defensywa Rosy nie potrafiła Justina Bibbinsa i True Bussey'a. Obaj zdobyli dla swojej drużyny 45 punktów.
Na przerwę Rosa schodziła tracąc do rywala 17 punktów. Wydawało się, że od trzeciej kwarty zacznie gonić, ale było nadal bardzo źle.
W następnej kolejce 13 stycznia podopieczni trenera Roberta Witki ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem pojadą do Startu Lublin.