Kolejny świetny mecz Hydrotrucku Radom i wygrana we Wrocławiu

Sylwester Szymczak
Trener Robert Witka mógł być w sobotę bardzo zadowolony
Trener Robert Witka mógł być w sobotę bardzo zadowolony Sylwester Szymczak
W meczu 14 kolejki Suzuki I ligi koszykarzy, rezerwy mistrza Polski, Śląska Wrocław podejmowały lidera tabeli Hydrotrucku Radom.

Śląsk II Wrocław - Hydrotruck Radom 61:91 (13:22, 18:21, 20:25, 10:23)

Hydrotruck: Zegzuła 22 (4), Ransom 15 (3), Jeszke 11, Wall 9 (1), Zalewski 8 (2), Formella 7 (1), Sadło 6, Sowa 4, Olender 3 (1).

Radomski zespół z bilansem 12-1 jechał do Wrocławia po zwycięstwo, ale obawiano się, że gospodarze będą wspomagać się zawodnikami z pierwszego składu i o wygraną będzie ciężko.
Początek spotkania był trudny i Śląsk objął prowadzenie 6:3, 8:5, ale już od stanu 8:8, to goście zaczęli częściej trafiać do kosza. Jeszcze w końcówce pierwszej kwarty było 10:20.
Przewaga rosła, a Hydrotruck rozgrywał bardzo dobry mecz. Na przerwę Hydrotruck schodził z przewagą 12 punktów.
Zespół z Radomia jak przystało na lidera, koncertowo trafiał również po zmianie stron. Przewaga urosłą do 19 oczek (43:62). Potem pięć kolejnych punktów zdobyli miejscowi, ale Hydrotruck nie tracił koncentracji nie pozwalał na zniwelowanie tej przewagi. Ostatnią część meczu radomska drużyna zaczynała z przewagą 17 punktów. Widać było przyjemność z gry, gdy zespół nie grał z nożem na gardle. Powiększał przewagę i skończyło się wysoką wygraną. Cieszy fakt, że w każdym elemencie i z każdym meczem widać poprawę w grze Hydrotrucku. To dobry prognostyk przed meczami z trudniejszymi przeciwnikami.

W środę, w starej hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9 drużyna Hydrotrucku zagra z Kotwicą Kołobrzeg. Początek godz. 17. Będzie to hit kolejki, bo Kotwica to wicelider tabeli i również kandydat do awansu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0