Komplet punktów Radomiaka Radom! Zwycięstwo ze Stalą Stalowa Wola (ZDJĘCIA, WIDEO)

Michał Nowak [email protected]
"Zieloni" zainkasowali komplet punktów w pojedynku ze Stalą Stalowa Wola. Dwa gole zdobył Leandro Rossi. Tadeusz Klocek
W meczu drugiej kolejki II ligi Radomiak Radom w pełni zasłużenie wygrał ze Stalą Stalowa Wola 2:0. Oba gole dla zielonych zdobył Leandro Rossi.
Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola

Radomiak Radom 2 (0)
Stal Stalowa Wola 0 (0)
Bramki: Leandro 61', 70'

Radomiak: Kula - Wasilewski (46' Cieciura), Jędrzejczyk, Świdzikowski, Sulkowski, Wolski, W. Puton, Radecki, Brągiel (60' Napora), Leandro (76' Chrabąszcz),Ropski (89' Uliczny)
Stal:Wietecha - Wrona, Jabłoński, Kantor, Łanucha (84' Siudak), Stelmach (61' Jagiełło), Kowalski, Płonka (70' Mistrzyk), Mikołajczak, Bogacz, Giel (74' Kachniarz)

Żółte kartki: Wasilewski - Wrona, Kantor, Kowalski.

Sędziował: Sylwester Rasmus z Torunia. Widzów: 2000.

Do spotkania ze Stalą "zieloni" przystąpili z dwoma zmianami w wyjściowym składzie. Michała Chrabąszcza zastąpił Włodzimierz Puton, a Paweł Wolski, Pawła Ulicznego. Ponadto na ławce rezerwowych zasiadł David Kwiek, który w przeddzień spotkania podpisał kontrakt z Radomiakiem.

Potworny upał
Piłkarze musieli zmagać się nie tylko z rywalami, ale również z afrykańskimi upałami. Podczas meczu temperatura w Radomiu sięgała blisko 40 stopni Celsjusza. Nic więc dziwnego, że podczas meczu arbiter zarządził dwie przerwy na uzupełnienie płynów.

Dobry początek
Pierwszą obiecującą akcję gospodarze przeprowadzili już w trzeciej minucie. Piłkę odebrał Maciej Świdzikowski, podał ją do Pawła Wolskiego, który pognał środkiem boiska i po chwili dograł na prawe skrzydło do Leandro Rossiego. Brazylijczyk jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie pewnie interweniował bramkarz Stali, Tomasz Wietecha. Kilka chwil później niecelnym strzałem z dystansu odpowiedział Damian Łanucha. W 10 minucie na lewym skrzydle rajd przeprowadził Dariusz Brągiel, zbiegł nieco do środka i dograł wzdłuż linii. Defensorzy jednak byli o krok szybsi od Pawła Wolskiego i wybili futbolówkę.
Pierwszy kwadrans należał do "zielonych", choć brakowało klarownych sytuacji. W 17 minucie postraszył Mateusz Kantor, który groźnie uderzył z rzutu wolnego z około 30 metrów. Piłka jednak nieznacznie minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Michała Kulę. W odpowiedzi, z lewego skrzydła, dośrodkował Bartosz Sulkowski, ale Krystian Wrona uprzedził Pawła Wolskiego i zdjął mu piłkę z głowy. W 24 minucie mogło być 1:0, ale podanie Wolskiego do Ropskiego z głębi pola było zbyt mocne. W 33 minucie groźny kontratak gości przerwał Maciej Wasilewski, za co został upomniany żółtą kartką. Na szczęście strzał Łanuchy z rzutu wolnego daleki był od ideału.

To Radomiak kontrolował przebieg gry, a goście ograniczali się do kontrataków, ale brakowało jednak klarownych sytuacji podbramkowych. Nie było też w zespole gospodarzy zawodnika, który by wziął na siebie ciężar gry. W końcówce pierwszej części gry z rzutu rożnego centrował Bartosz Sulkowski i... sprawił tym nie lada problem golkiperowi "Stalówki". Wietecha jednak ostatecznie wypiąstkował piłkę. Mateusz Kantor odpowiedział strzałem z ostrego kąta, ale dobrze spisał się Michał Kula. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Coraz groźniej
Tuż po wznowieniu gry radomianie dwukrotnie groźnie dogrywali w pole karne przeciwnika. Dobrze interweniowali jednak defensorzy Stali. W 54 minucie "zieloni" stworzyli najgroźniejszą do tamtego momentu sytuację. Pojedynek o piłkę wygrał Mateusz Radecki, futbolówka trafiła pod nogi Wolskiego, ten postanowił dograć po ziemi wzdłuż linii, ale Leandro Rossiego uprzedził Kantor, który uratował swój zespół przed utratą gola. Po przerwie aktywny był Brazylijczyk, który co rusz niepokoił defensorów ekipy przyjezdnych. Po chwili ponownie Kantor uratował swoją drużynę. Gdyby nie on, Leandro wpakowałby piłkę do pustej bramki. Z minuty na minutę podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego się rozpędzali, a goście wyglądali coraz gorzej pod względem fizycznym.

Premierowy gol
W 61 minucie "zieloni" zdobyli swoją pierwszą bramkę w sezonie 2015/2016 drugiej ligi! Piłka trafiła przed pole karne pod nogi Radeckiego, ten nie wahał się ani sekundy i potężnie uderzył na bramkę Stali, Wietecha odbił piłkę przed siebie, a tam dopadł do niej Leandro, który pewnym strzałem wpakował ją do siatki!

Rossi po raz drugi!
W 68 minucie gospodarze mieli kolejną dogodną sytuację. Piłkę z głębi pola otrzymał Wolski, wbiegł w szesnastkę i strzelił po krótkim rogu. Chwilę później Radomiak miał rzut rożny. Centrował Sulkowski, na piątym metrze niepewnie interweniował golkiper Stali i piłka spadła pod nogi Leandro, a ten nie zwykł takich okazji marnować i podwyższył na 2:0!

Już wtedy stało się jasne, że "zieloni" zdobędą tego dnia komplet punktów. Brazylijczyk miał jeszcze szansę na skompletowanie hat-tricka, ale w dobrej sytuacji zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę. Kwadrans przed końcem w zamieszaniu podbramkowym głową uderzał Krzysztof Ropski, potem Maciej Świdzikowski, ale tym razem piłka nie znalazła drogi do siatki. Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego co rusz stwarzali sobie kolejne sytuacje. Tym razem dobrą okazję zmarnował Krzysztof Ropski.

Kontuzja... arbitra
Nieco ponad dziesięć minut przed końcem urazu doznał... sędzia Sylwester Rasmus, który szybko jednak otrzymał niezbędną pomoc od Cezarego Romanowskiego i Zdzisława Radulskiego i mógł kontynuować prowadzenie spotkania.

Spokojna końcówka
W ostatnich minutach obraz gry nie uległ zmianie, "zieloni" wciąż kontrolowali boiskowe wydarzenia, a Stal nie była w stanie zagrozić bramce Michała Kuli i zdobyć choćby gola kontaktowego. W doliczonym czasie dogodną sytuację miał jeszcze Paweł Uliczny, ale jego strzał był minimalnie niecelny i pojedynek zakończył się zwycięstwem Radomiaka 2:0.