Koniec remontu w Białobrzegach. Ośrodek zdrowia wraca do...

  Koniec remontu w Białobrzegach. Ośrodek zdrowia wraca do swojej siedziby przy ulicy Spacerowej (zdjęcia)

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  W budynku przy ulicy Spacerowej wyremontowana została między innymi recepcja i pomieszczenia na kartoteki.
  1/13
  przejdź do galerii

  W budynku przy ulicy Spacerowej wyremontowana została między innymi recepcja i pomieszczenia na kartoteki. ©Izabela Kozakiewicz

  Od poniedziałku pacjenci znowu będą przyjmowani w siedzibie Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Spacerowej. W sobotę ma się odbyć przeprowadzka z hali sportowej do wyremontowanego budynku.
  Po wielu miesiącach opóźnienia zakończył się remont Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Spacerowej. Placówka jest już gotowa do tego, aby wrócili do niej lekarze i ich pacjenci.

  Przeprowadzka z hali  Przeprowadza ośrodka z hali sportowej rozpoczęła się już w ubiegłym tygodniu. Stopniowo z ulicy Reymonta na Spacerową były przewożone meble i urządzenia, bez których można się było obyć przez kilka dni w hali sportowej, tymczasowej siedzibie palcówki.
  Główny etap przenosin ma się odbyć w sobotę 16 marca. W przeprowadzce uczestniczyli między innymi pracownicy Zakładu Usług Komunalnych, czy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. O pomoc poproszono też strażaków ochotników.

  Potrzebne były duże samochody, którymi można było przewieźć nie tylko meble, ale także na przykład wyposażenie białobrzeskiej „rehabilitacji, gabinetów zabiegowych i diagnostycznych, kartoteki pacjentów i inne dokumenty Zakładu Opieki Zdrowotnej.

  - Musieliśmy to zorganizować tak, żeby jeszcze w piątek pacjenci byli przyjmowani przy ulicy Reymonta, a już w poniedziałek od rana przy ulicy Spacerowej - mówi Mieczysław Danielewicz, wiceburmistrz Białobrzegów.

  Na hali po zalaniu budynku  Zakład Opieki Zdrowotnej miał tymczasową siedzibę w hali sportowo - widowiskowej przy ulicy Reymonta w Białobrzegach od połowy lipca 2018 roku. Przeprowadzka była konieczna po tym jak budynek przy ulicy Spacerowej został zalany w czasie gwałtownej ulewy.
  Okazało się, że czasie trwającej przebudowy wykonawca zdjął dach i źle go zabezpieczył. Deszczówka zalała górne kondygnacje budynku.

  W lipcu w przeprowadzce także uczestniczyło wiele osób z gminnych i powiatowych jednostek.
  Gabinety lekarskie zorganizowano w pomieszczeniach zaplecza hali sportowej. Na miejscu była też rehabilitacja.

  Po kapitalnym remoncie  Przebudowa Samorządowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Spacerowej rozpoczęła się w maju 2018 roku. Jak już pisaliśmy miała się zakończyć wczesną jesienią tego samego roku. Termin przesunięto na listopad, ale wykonawca znów go nie dotrzymał. Ostatecznie prace zakończyły się kilka tygodni temu. Później trwały odbiory techniczne budynku.

  W siedzibie zakładu przy położono nowy dach, budynek został ocieplony i ma nową elewację. Ułożono nowe instalacje wewnętrzne, w tym centralnego ogrzewania i elektryczną. Były remontowane schody wejściowe i wykonywana instalacja odgromowa. Zamontowano też oświetlenie LED. W obiekcie zastosowano też ekologiczne rozwiązania, jest na przykład pompa ciepła. Zamontowano instalację fotowoltaiczną i solarną.

  Wszystkie prace kosztowały 2,9 miliona złotych. Blisko 1,8 miliona złotych to unijna dotacja, którą dostało białobrzeskie Starostwo Powiatowe.

  Po zalaniu wykonawca musiał też usunąć szkody wyrządzone przez wodę. W części pomieszczeń są nowe tynki, wszystko zostało odmalowane.

  Dodatkowo, za pieniądze Zakładu Opieki Zdrowotnej wyremontowana została na przykład recepcja placówki i pomieszczenia na kartoteki.

  Zobacz galerię

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  Mario Bischin w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Flesz – Co zabija Polaków?  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Sonda

  Czy ograniczenie handlu w niedzielę to dobry pomysł?