Fragment średniowiecznego muru mieści się w przejściu kamienicy przy ulicy Wałowej.
Łukasz Wójcik / Urząd Miejski w Radomiu
Radomska spółka „Rewitalizacja” ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji wyeksponowania fragmentu średniowiecznego muru miejskiego, znajdującego się w posadzce przejścia przez bramę w kamienicy przy ulicy Wałowej 22. To część realizacji unijnego projektu obejmującego przebudowę kamienic: Rynek 12 i Wałowa 22, położonych na terenie Miasta Kazimierzowskiego.
Zgodnie z regulaminem konkursu, koncepcja wyeksponowania fragmentu średniowiecznego muru powinna uwzględniać zastosowanie wysokiej jakości materiałów, proponować wysoką estetykę rozwiązań oraz być uzasadniona ekonomicznie. Istotna jest też trwałość i odporność na warunki atmosferyczne.
W konkursie mogą uczestniczyć architekci, projektanci, graficy, pracownie architektoniczne i projektowe, a także studenci powyższych kierunków. Główna nagroda to 3000 złotych oraz zaproszenie autora najlepszej pracy konkursowej do wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, niezbędnej do realizacji założenia konkursowego. Na prace konkursowe spółka „Rewitalizacja” czeka do 25 stycznia 2021 roku, do godziny 15. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Rewitalizacji.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.