Koronawirus. Radom i region radomski. Najnowsze informacje. 2427 osób zakażonych, 140 ofiar śmiertelnych! RAPORT [29 maja - 8 lipca]

Piotr Stańczak
Piotr Stańczak
Archiwum
Poniżej na bieżąco podajemy nowe dane oraz najważniejsze informacje związane z epidemią koronawirusa w regionie radomskim, uzupełniamy je także o statystyki Ministerstwa Zdrowia. W środę 8 lipca, według danych powiatowych sanepidów z godziny 13, w regionie było w sumie 2427 potwierdzonych przypadków zakażeń oraz 140 ofiar śmiertelnych. Już 1011 osób pokonało koronawirusa.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek 29 czerwca 2020 - środa 8 lipca

Obostrzenia zostały w większości zniesione. Ale to nie powinno usypiać naszej czujności. Nadal trzeba uważać, zachowywać dystans i tam, gdzie to jest wymagane nosić maseczki. Epidemia w regionie nie zwalnia.

Przerwane kolonie letnie w Radomiu

Mama jednego z chłopców uczestniczących w zajęciach wakacyjnych w Ogródku Jordanowskim w Radomiu jest zakażona koronawirusem.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Radomiu, o tym fakcie natychmiast została poinformowana Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zgodnie z jej zaleceniami, grupa do której uczęszczał chłopiec została odesłana do domu. Pozostali rodzice zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji, we wtorek zajęcia zostały zawieszone.

Dzienny Dom „Senior plus” został czasowo zamknięty. U jednej z pracownic zostało potwierdzone zakażenie koronawiru-sem.

- Zarażona pracownica, to osoba, która nie przychodziła do pracy już od dziewięciu dni. Wszyscy pozostali pracownicy i podopieczni czują się dobrze. Mimo to profilaktycznie zdecydowaliśmy się na zamknięcie placówki. Zostaną przeprowadzone badania i kiedy otrzymamy ujemne wyniki, Dom „Senior plus” zostanie ponownie otwarty - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Tymczasem wznowił już działalność Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Dzierzkowskiej, który wcześniej, w związku z koronawirusem był czasowo zamknięty. Ponadto w ciągu kilku najbliższych dni powinien też zostać otwarty żłobek przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie zostały przeprowadzone badania u dzieci, rodziców i pracowników.

Zakażenia w Domu Księży Seniorów

Zakażenia pojawiły się także w Domu Księży Seniorów działającym przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Informacja pojawiła się także na portalu Diecezji Radomskiej. Ksiądz Edward Poniewierski przekazuje tam więcej danych na temat ogniska koronawirusa. Źródłem zakażenia był prawdopodobnie jeden z księży seniorów. We współpracy ze służbami sanitarnymi trwa wyjaśnianie możliwych dróg zakażenia, ustalenie liczby chorych księży, pracowników obsługi oraz osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi osobami z Domu Księży Seniorów.

- U wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów przeprowadzono badania na obecność koronawirusa. U dziesięciu księży stwierdzono wynik pozytywny. U niektórych z nich pojawiły się objawy chorobowe, dlatego była konieczność przewiezienia w sobotę i w niedzielę chorych księży do szpitala w Radomiu na oddział zakaźny. Niestety jeden z księży seniorów zmarł w szpitalu - powiedział ksiądz Edward Poniewierski.

„Pozostali mieszkańcy domu oraz personel są poddani kwarantannie i przebywają w Domu Księży Seniorów w Radomiu, gdzie otrzymują fachową opiekę.

- Jako wolontariusze do pomocy przy księżach seniorach zgłosiło się dwóch braci ze zgromadzenia w Kałkowie, którzy już niosą pomoc w Domu Księży Seniorów. Seniorzy mają zakaz opuszczania swoich mieszkań. Posiłki mają dostarczane bezpośrednio do mieszkań. Chodzi o to, żeby się nie spotykali ze sobą. Ci, którzy wymagają pielęgnacji, czy wymagają pomocy, są otoczeni opieką ze strony pracowników Domu Księży Seniorów. Posiłki przygotowywane są na miejscu. Dom jest samowystarczalny i stanowi oddzielny, samodzielnie funkcjonujący obiekt z własnym personelem - dodaje ksiądz kanclerz.

Koronawirus na Pierwszej Komunii w Wieniawie

Fatalnie zakończyła się Pierwsza Komunia Święta dla uczestników tej uroczystości w Wieniawie. Już osiem osób jest zarażonych, a 17 tylko z powiatu przysuskiego przebywa w kwarantannie.

Jak wcześniej pisaliśmy, w sobotę 20 czerwca w kościele parafialnym pod wezwaniem świętej Katarzyny w Wieniawie była obecna osoba z dodatnim wynikiem Covid-19. Pozytywny wynik potwierdzono u ciotki dziecka, które przystępowało do sakramentu. Od tej jednej osoby zarazili się kolejni uczestnicy.

Jolanta Wilk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze poinformowała, że następnych 20 innych uczestników przyjęcia pierwszokomunijnego, będących mieszkańcami powiatów: radomskiego, szydło-wieckiego i radomszczańskiego skierowano do tamtejszych stacji sanitarno-epidemiologicznej. Nie wiadomo, ilu z tej dwudziestki jest zarażonych, a ilu nie. Niewykluczone, że część z tych osób może być także zarażona, w tym niektórzy bezobjawowo.

Stacja sanepidu podtrzymuje apel, aby uczestnicy Pierwszej Komunii Świętej, u których występują objawy chorobowe, skontaktowali się z sanepidem. Te objawy chorobowe, to między innymi bóle kostne, mięśniowe, podwyższona temperatura, kaszel, duszności, utrata smaku i węchu. Służby sanitarne proszą mieszkańców powiatu o zachowanie zasad bezpieczeństwa, o noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego, zasad sanitarnych.

Zakażona pracownica komisji wyborczej!

Zakażona jest członkini jednej z komisji wyborczych w gminie Jasieniec w powiecie grójeckim. Jej mąż i teść, którzy zasiadali w dwóch kolejnych komisjach dostali negatywne wyniki testów.

O zakażeniu mieszkanki gminy Jasieniec, która zasiadał w komisji wyborczej w niedzielę 28 czerwca pisaliśmy w ostatni piątek. Kobieta nie miała żadnych objawów choroby. Test wykonano jej przed przyjęciem do szpitala na rutynowy, zaplanowany wcześniej zabieg. Wszyscy zostali objęci kwarantanną, od najbliższych kobiety też pobrano wymazy do testów. Z naszych informacji wynika, że wyniki dostali w ostatnią sobotę. Nie są zakażeni koronawirusem. Badania maja być jednak powtórzone.

Jak informuje Marta Cytryńska, wójt gminy Jasieniec na wyniki czekają wciąż pracownicy Urzędu Gminy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną w czasie wyborów. Wójt opublikowała oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim między innymi, że urzędnicy nie przychodzą do Urzędu Gminy, pracują zdalnie.

Urząd Gminy został zdezynfekowany już w piątek. W niedzielę odbyła się dezynfekcja miejsc publicznych na terenie gminy.

Osoba zakażona nie będzie mogła zasiąść w komisji wyborczej podczas niedzielnej drugiej tury. Nie wiadomo też, czy przy wyborach będą mogli pracować jej najbliżsi. - Czekamy na szczegółowe informacje z sanepidu - mówi Elżbieta Białkowska, dyrektor radomskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Radomiu.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela 28 czerwca 2020

15.00

Smutne informacje napłynęły w niedzielę z powiatu lipskiego. Jest trzecia śmiertelna ofiara epidemii w powiecie. Sanepid nie podał jednak płci ani wieku. Łącznie na tym terenie zmarły trzy osoby.

13.00

  • Powtórne wyniki badań u pracowników dały nam pewność, że możemy rozpocząć pracę. Pomieszczenia szpitalne zostały zdezynfekowane - mówi doktor Julian Wróbel, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przysusze.

10.00

Sanepid w Przysusze pilnie poszukuje uczestników mszy świętej, którzy w sobotę 20 czerwca byli na nabożeństwie w Wieniawie. To już kolejny przypadek w powiecie przysuskim, gdzie doszło do wykrycia zarażonych osób wśród biorących udział we mszy.

7.00

Punktualnie o tej porze rozpoczęły się wybory prezydenckie w Polsce. W regionie radomskim uprawnionych do głosowania jest dokładnie 562.656 osób. Wybory toczą się w atmosferze sanitarnych obostrzeń, w lokalu wyborczym może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe, są maseczki ochronne, przyłbice, środki do dezynfekcji rąk.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - czwartek, 25 czerwca 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały w czwartkowe popołudnie najnowsze dane jeśli chodzi o zachorowania na ich terenie. Sprawdźcie:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - środa, 24 czerwca 2020

Zobaczcie raport koronawirusowy z każdego powiatu

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - wtorek, 23 czerwca 2020

17.00

Tragiczne wieści przekazał we wtorek radomski sanepid. W ciągu ostatniej doby, z powodu koronawirusa, zmarły kolejne cztery osoby. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych w Radomiu i powiecie radomskim wzrosła do 64. Zmarłe osoby to dwaj mężczyźni (w wieku 85 i 93 lat) oraz dwie kobiety (83 i 84 lata). Sanepid nie przekazał informacji o ewentualnych chorobach współistniejących, które mogły wystąpić u tych pacjentów.

16.30

Władze powiatu zwoleńskiego, w tym starosta i wicestarosta, są na kwarantannie po tym, jak dyrektor Szpitala Powiatowego w Zwoleniu otrzymał pozytywny wynik na koronawirusa. Wszyscy spotkali się kilka dni temu podczas posiedzenia rady społecznej szpitala.

13.00

We wtorek, 23 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu rozpoczęły się badania osób mające na celu identyfikację obecnych i przebytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W badaniach udział wezmą losowo wybrane 44 komórki i jednostki organizacyjne Komendy Wojewódzkiej Policji, czyli 1895 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek, 22 czerwca 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne poinformowały o stanie zachorowań na swoim terenie. Sprawdźcie:

17.00

Kilka dni temu kościele pod wezwaniem świętej Jadwigi Śląskiej w Odrzywole sprawowana była msza w intencji kobiet, które włączyły się do akcji szycia maseczek i organizacje pomocy szpitalom w regionie radomskim. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ksiądz Adam Łukiewicz, także kapelan radomskich myśliwych. Po nabożeństwie uhonorowano panie organizujące pomoc.

12.00

Ciężkie chwile przeżywa załoga szpitala w Przysusze. Już 14 osób - pracowników, lekarzy jest zarażonych koronawirusem. Do tego doszły kolejne dwie osoby - jedna z laboratorium, a druga z pracowni rentgenowskiej, które także mają potwierdzoną obecność wirusa. Te dwie osoby pochodzą z powiatu opoczyńskiego i tam są dalej prowadzone przez sanepid.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela, 21 czerwca 2020

Zobaczcie najnowszy raport koronawirusowy z każdego powiatu:

13.00

Zakażone dwie pracownice w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomiu

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - piątek, 19 czerwca 2020

Zobaczcie najnowszy raport koronawirusowy z każdego powiatu:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - czwartek, 18 czerwca 2020

17.00

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny nadal ma problemy związane z koronawirusem. Placówka oczekuje na wyniki badań pracowników personelu, u których stwierdzono zakażenie COVID-19. Swoją działalność zawiesiły też trzy oddziały.

15.00

W Galerii Słonecznej w Radomiu po raz trzeci przeprowadzony został zabieg dezynfekcji w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Odkażaniu poddano pasaże handlowe, strefę restauracyjną, krzesła i sofy, stoły, wózki, automaty dla dzieci, toalety, windy, ciągi komunikacyjne, schody, poręcze na wszystkich poziomach oraz tunel serwisowy i parking na poziomie - 1.

12.00

Kolejny pracownik radomskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma potwierdzone zakażenie koronawirusem. Siedemnaście osób jest na kwarantannie i czekają na badania, albo pobranie wymazów.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - środa, 17 czerwca 2020

Zobaczcie najnowszy raport koronawirusowy z każdego powiatu:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - wtorek, 16 czerwca 2020

21.00

Jak wygląda mapa zakażeń i ozdrowień w regionie? Najwięcej zarażonych i ofiar jest z Radomia i powiatu radomskiego. Oto mapa koronawirusa w regionie radomskim.

16.00

Przedszkole numer 15 przy ulicy Kusocińskiego w Radomiu zostało zamknięte, ponieważ pracownica może mieć koronawirusa.

15.30

Aż trzy zgony i jedenaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotował radomski sanepid na swoim terenie w ciągu ostatniej doby. Walkę z koronawirusem przegrały dwie kobiety w wieku 81 i 95 lat, a także 73-letni mężczyzna.

13.30

Ciężkie chwile przeżywają mieszkańcy Gielniowa w powiecie przysuskim. Najpierw koronawirusa wykryto wśród uczestników I Komunii Świętej, teraz okazało się, że chorzy bawili się na weselu w pobliskim Kotfinie. Choroba rozprzestrzeniła się na dwie gminy, a na kwarantannie przebywa już 170 osób. - Wirus przywędrował do nas z powiatu opoczyńskiego. Teraz musimy się izolować, zachować ostrożność - mówią mieszkańcy Gielniowa.

13.00

Zakażenie potwierdzono jak dotąd u jednej osoby radomskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. We wtorek zaplanowana jest dezynfekcja całego budynku przy ulicy Czachowskiego. - Czekamy na decyzje sanepidu - mówi Piotr Olewiński, rzecznik prasowy Zakładu. I zapewnia, że pracownik z koronawirusem nie zajmował się bezpośrednią obsługą interesantów.

11.00

Kierowniczka żłobka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu jest zakażona koronawirusem. Jak informuje Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, była w grupie bezpośredniego kontaktu z chorymi. Jej pierwszy test na obecność koronawirusa był negatywny, drugi wykazał w jej organiźmie obecność COVID 19.

10.00

Fatalne wiadomości napłynęły z Gielniowa, w powiecie przysuskim, gdzie w szkole podstawowej miał odbyć się we wtorek egzamin ósmej klasy. Tymczasem okazało się, że jedna z nauczycielek jest chora na Covid-19. Istniało ryzyko, że zarażą się uczniowie. Już ośmioro uczniów trafiło na kwarantanne, a pozostali nie przyszli na egzamin w obawie przed zarażeniem.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek, 15 czerwca 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań na swoim terenie. Sprawdźcie:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela, 14 czerwca 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań na swoim terenie. Sprawdźcie:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - sobota, 13 czerwca 2020

15.05

Piątą ofiarą choroby w powiecie szydłowieckim jest 85-letnia kobieta, która przebywała w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Jak poinformował sanepid, miała choroby współistniejące.

7.15

Jak informuje dyrekcja szpitala powiatowego w Kozienicach trudna sytuacja placówki nie zmieniła się od początku tygodnia. Nieczynna jest radiologia i interna, a przyjęcia na Szpitalny Oddział Ratunkowy są mocno ograniczone. Decyzja ma związek z wykryciem zakażenia COVID-19 wśród personelu medycznego Pracowni Radiologii i USG.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - piątek, 12 czerwca 2020

21.15

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie codziennie zleca testy na obecność koronawirusa wśród personelu oraz przyjmowanych pacjentów. - Jeśli dodatni wynik ma pacjent, wówczas jest on transportowany do jednego ze szpitali zakaźnych, a jeśli koronawirusa potwierdzi się u osoby z personelu, jest ona natychmiast odsunięta od pracy do izolacji domowej - mówi Karolina Gajewska, rzecznik szpitala na Józefowie.

19.00

Jak wygląda mapa zakażeń i ozdrowień w regionie? Najwięcej zarażonych i ofiar jest z Radomia i powiatu radomskiego. Oto mapa koronawirusa w regionie radomskim.

17.00

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu potwierdziła w piątek 12 czerwca obecność koronawirusa u dwanaściorga dzieci ze żłobka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża na Ustroniu. Pozytywny wynik badania stwierdzono także u jedenastu rodziców. Nie ma natomiast dodatkowych zachorowań wśród personelu placówki.

16.00

Dobra wiadomość dla wszystkich pracowników sezonowych, którzy chcą rozpocząć pracę w gospodarstwach w regionie radomskim. Z myślą o nich w Skaryszewie został uruchomiony punkt „drive thru”. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej tu będą pobierali wymazy.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - czwartek, 11 czerwca 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań na ich terenie. Sprawdźcie:

13.30

Radomski sanepid informuje, iż w ciągu ostatniej doby na jego terenie zmarł 90-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Kolejny zgon na terenie radomskiego sanepidu oznacza, iż walkę z chorobą przegrało 53 mieszkańców.

13.00

W ciągu ostatniej doby grójecki sanepid odnotował zgon 82-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu.

12.00

Jedna z pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu jest zakażona koronawirusem. W związku z tym pozostałe osoby skierowano na kwarantannę, czekają one na wykonanie testów.

9.00

Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu podzieliła się wrażeniami z podróży z Gdyni. Niestety - pełnymi niepokoju. Tragedia tłum bez masek, pendolino zawalone. Cały dworzec kłębowisko. Siedzę spocona ze strachu. Jakiś koszmar - napisała na swoim facebookowym profilu.

6.30

Niepokojący komunikat napłynął w środę 10 czerwca z przysuskiego sanepidu. Na mszy w Gielniowie była osoba chora na koronawirusa. Teraz poszukiwane są osoby, które były w kościele.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - środa, 10 czerwca 2020

20.00

Epidemia koronawirusa w żłobku przy ulicy Polskiego czerwonego Krzyża rozszerza się. Po zakażonej pracownicy, jej mężu i kolejnych pracownikach zaatakował też małe dzieci i część rodziców.

13.00

Badani byli pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Pilicą, który powadzą siostry zakonne. W poniedziałek 8 czerwca pobrano wymazy od 80 osób. Następnego dnia przyszło pierwszy 19 wyników, były negatywne. W środę 10 czerwca do placówki dotarła reszta wyników. - Na szczęście wszystkie są negatywne, nie ma zakażeń - mówił nam Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki.

12.30

„Sytuacja kadrowa jest ekstremalnie ciężka. Osoby zajmujące się mieszkańcami są bardzo zmęczone. Pracują nieustannie już ponad tydzień i potrzebują odpoczynku. Potrzebujemy dodatkowego personelu do opieki nad osobami, które na tę chwilę są z wynikami ujemnymi” - czytamy w apelu domu opieki „Pod Złotym Dębem” w Radomiu, gdzie doszło do zakażenia pensjonariuszy i pracowników, skierowanym do radomskich mediów.

10.00

Radomski Szpital Specjalistyczny, będący jednoimiennym zakaźnym w naszym regionie, poinformował, że w środę rano przebywały w nim 63 osoby zakażone koronawirusem.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - wtorek, 9 czerwca 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań na ich terenie. Sprawdźcie:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek, 8 czerwca 2020

20.40

Wzrosła liczba zarażonych osób pracujących w żłobku przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu. Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik potwierdził w poniedziałek 8 czerwca, że już trzy osoby są chore na Covid 19.

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane jeśli chodzi o skalę zachorowań na ich terenie. Sprawdźcie:

15.00

W szpitalach w Grójcu oraz Nowym Mieście nad Pilicą ponownie wykryto ogniska koronawirusa! Całą sytuację wyjaśnia starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

9.00

W poniedziałek, 8 czerwca abiturienci szkół średnich przystępują do egzaminów maturalnych z języka polskiego. Tegoroczna matura wygląda nieco inaczej niż poprzednie, ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią restrykcje sanitarne.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela, 7 czerwca 2020

20:15

Kolejnych osiem zachorowań w Radomiu i powiecie radomskim

20:10

W powiecie zwoleńskim trzy osoby walczą z chorobą w szpitalu. 33 osoby pokonały chorobę

19:00

Zakażony żłobek w Radomiu, dzieci będą poddane testom

16:31 W powiecie kozienickim cztery nowe przypadki zakażenia

14:52 Koronawirus. W powiecie szydłowieckim zachorowały dwie kolejne osoby

14:50 Koronawirus. W powiecie przysuskim kolejnych 6 osób na kwarantannie

14:48 Koronawirus. Kolejnych 496 mieszkańców powiatu grójeckiego trafiło na kwarantannę

14:47 Koronawirus. W powiecie białobrzeskim kolejnych 75 osób na kwarantannie domowej

13:28 W Skaryszewie będą testy na koronawirusa "drive thru". Terytorialsi będą pobierali wymazy

Terytorialsi z Radomia będą pobierać wymazy od pracowników sezonowych z okolic Radomia. Wszystko odbywać się będzie szybko i sprawnie w mobilnym punkcie "drive thru" ulokowanym w Skaryszewie.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - sobota, 6 czerwca 2020

21.55

Kolejnych 11 osób zostało zakażonych koronawirusem w Radomiu i powiecie radomskim

17.40

W powiecie zwoleńskim kolejna osoba wyzdrowiała

17.25

W powiecie szydłowieckim mniej osób na kwarantannie

17.10

W powiecie przysuskim kolejnych 10 osób na kwarantannie i 29 objętych nadzorem epidemiologicznym

16.40

W powiecie lipskim kolejnych 25 osób trafiło na kwarantannę

16.15

W powiecie kozienickim jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem

15.55

Kolejnych 419 mieszkańców powiatu grójeckiego trafiło na kwarantannę, kolejna jedna osoba zakażona

15.45

W powiecie białobrzeskim sześć osób wyzdrowiało, a kolejne 53 osoby na kwarantannie domowej

09.45

Kolejne poradnie specjalistyczne w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym otwierają od poniedziałku

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - piątek, 5 czerwca 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane. Sprawdźcie:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - czwartek, 4 czerwca 2020

22.30

Medycy walczą z koronawirusem, wspierają ich natomiast najmłodsi mieszkańcy regionu ze swoimi nauczycielami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowe w Jedlni-Letniku zainicjowali akcję „Podziękowanie dla medyka”. Uczniowie wykonali prace plastyczne, które wyrażały wdzięczność dla personelu medycznego. Celem akcji było przede wszystkim ukształtowanie wśród dzieci zachowań empatycznych, wzbudzić refleksje nad zdrowiem i życiem.

Uczniowie z Jedlni-Letniska podziękowali medykom walczącym z...

15.00

Tragiczna informacja napłynęła w czwartek z kozienickiego sanepidu. Jest niestety siódma ofiara koronawirusa w powiecie. Służby sanitarne na razie nie ujawniły płci ani wieku osoby. Wzrosła też liczba chorych na tym terenie.

13.10

Jest już oficjalnie potwierdzenie: pracownica żłobka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu rzeczywiście miała kontakt z osoba zarażoną koronawirusem. Żłobek pozostaje więc zamknięty, a sześć pracownic wysłano na kwarantannę.

12.50

Kozienicki szpital powiatowy wciąż zmaga się z trudną sytuacją epidemiologiczną. Zostały wykryte kolejne zachorowania wśród personelu placówki. Dotyczy to pracowników Pracowni Radiologii i USG. Dyrekcja podjęła decyzję o wstrzymaniu części przyjęć do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - środa, 3 czerwca 2020

22.00
Jak wygląda mapa zakażeń i ozdrowień w regionie? Najwięcej zarażonych i ofiar jest z Radomia i powiatu radomskiego. Oto mapa koronawirusa w regionie radomskim.

15.00

Radomski sanepid poinformował o śmierci dwóch kolejnych osób zarażonych koronawirusem. W sumie to już 52 ofiary śmiertelne w Radomiu i powiecie radomskim. Osoby zmarłe to 73-letni mężczyzna oraz 90-letnia kobieta, którzy przebywali w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

14.45

Grójecki sanepid poinformował o 30 ofierze koronawirusa. W ciągu ostatniej doby, walkę z chorobą przegrał 61-letni mężczyzna, który przebywał w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - wtorek, 2 czerwca 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane. Sprawdźcie:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek 1 czerwca 2020

20.00

Jak wygląda mapa zakażeń i ozdrowień w regionie? Najwięcej zarażonych i ofiar jest z Radomia i powiatu radomskiego. Oto mapa koronawirusa w regionie radomskim.

18.05

Tylko w ostatni weekend pozytywne wyniki zakażenia koronawirusem dostało piętnastu pacjentów z pięciu oddziałów mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie, w tym z pulmunologii oraz obu intern. Chorzy są przewożeni do lecznic zakaźnych w Radomiu oraz Warszawie.

18.00

Smutną informację podał w poniedziałek 1 czerwca kozienicki sanepid. Zmarła szósta osoba z tego powiatu zarażona koronawirusem. Kozienicki sanepid nie poinformował ani o wieku, ani o tym, gdzie zmarła zakażona osoba. Do tej pory z powodu COVID-19, czyli choroby wywoływanej przez koronawirusa w powiecie zmarło sześć osób.

15.00

Jedna z zakażonych koronawirusem położonych ginekologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w ciężkim stanie została przetransportowana na oddział intensywnej terapii lecznicy przy ulicy Wołoskiej w Warszawie. To już kolejna pielęgniarka z COVID-19 z regionu radomskiego, która wymaga pomocy specjalistycznej w ministerialnym szpitalu.

13.00

Nie jest wykluczone, że jedna z pracownic żłobka w Radomiu mogła mieć kontakt z osoba potencjalnie zarażoną koronawirusem. - Na razie działamy profilaktycznie i zamykamy placówkę, aż będziemy pewni, co do wyników badań. Od poniedziałku 1 czerwca dzieci nie będą przyjmowane - informują służby prasowe Urzędu Miasta.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela 31 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane. Sprawdźcie:

18.20

Nowe, sterylne kombinezony przekazała jedna z firm dla szpitala przy ulicy Tochtermana w Radomiu

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - sobota 30 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane. Sprawdźcie:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - piątek 29 maja 2020

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne podały najnowsze dane. Sprawdźcie:

16.00

W ciągu ostatniej doby kozienicki sanepid odnotował piąty zgon osoby zakażonej koronawirusem. To 94-letni mężczyzna.

15.20

Radomski sanepid informuje, że w ciągu ostatniej doby zmarł 45-letni mężczyzna z powiatu radomskiego. Jednocześnie potwierdzono kolejnych sześć zakażeń i pięcioro ozdrowieńców.

15.00

W ostatnich dniach sanepid z Grójca odnotowuje ogromny wzrost liczby osób skierowanych na kwarantannę domową. Z piątkowego raportu wynika, że to już ponad dwa tysiące takich przypadków!

12.00

W Domach Pomoc Społecznej w Wierzbicy oraz Krzyżanowicach w ostatnich dniach przybyło osób, które pokonały koronawirusa i zostały uznane za ozdrowieńców. Na COVID-19 choruje coraz mniej mieszkańców i pracowników obu placówek, w sumie jest to już 30 osób.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie