Koszykarze Hydrotruck Radom nie poradzili sobie na wyjeździe ze stołeczną Legią

SzS
Robert Witka - trener Hydrotrucku nie był zadowolony z postawy zawodników
Robert Witka - trener Hydrotrucku nie był zadowolony z postawy zawodników archiwum Echa Dnia
W sobotni wieczór koszykarze Hydrotrucku Radom przegrali z Legią w Warszawie. Do połowy trzeciej kwarty mecz był wyrównany i można było mieć nadzieję, na dobry wynik zespołu trenera Roberta Witki.

Legia Warszawa - Hydrotruck Radom 94:72 (23:21, 20:15, 29:23, 22:13)

Legia: Karolak 17 (2), Prewitt 15 (3), Pinder 15, Matczak 14, Kołodziej 13 (3), Kowalczyk 10 (2), Patiejew 6, Konopatzki 2, Nowerski 2, Linowski 0, Bilbao 0.
Hydrotruck: Trotter 21 (5), Sanadze 18 (2), Lindbom 11 (1), Bogucki 8, Mielczarek 5 (1), Williams 4, Piechowicz 3 (1), wątroba 2, Neal 0.

Po dobrym meczu z Koszalinem u siebie, radomska drużyna pojechała do stolicy pełni nadziei i mobilizacji. Dla gospodarzy był to bardzo ważny mecz, bo Legia drufuje między 8 i 9 miejscem, na pograniczu lokaty w play off. Dla Legii każda strata punktów to duży problem. Z kolei Hydrotruck nie może jeszcze cieszyć się z utrzymania, ale wygrane ze Spójnia i Koszalinem dały drużynie pewien spokój. Przynajmniej na razie.

Poczatek pojedynku był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn w pierwszej kwarcie nie mogła wypracować sobie przeagi większej niż trzy punkty. Nieźle funkcjonowała defensywa z Radomia.

Na początku drugiej kwarty Legia odskoczyła na 29:23, ale z dystansu stratę zniwelował najskuteczniejszy ostatnio Duda Sanadze. Chwilę później po akcji 2+1 Carla Lindboma było już 31:30, a Hydrotruck na prowadzenie wyprowadził Adrian Bogucki (31:32). Kolejne fragmenty należały do gospodarzy, którzy po błędach radomian zdobywali punkty (43:34). Słabsza końcówka drugiej kwarty sprawiła, że Legia na przerwę schodziła z przewagę siedmiu punktów.

Duda Sanadze celną trójką na początku drugiej połowy zmniejszył straty do gospodarzy. Hydrotruck doprowadził do stanu 50:46. Słabsza dyspozycja rzutowa i gorsza gra w obronie sprawiły, że w końcówce trzeciej kwarty Legia odskoczyła na 14 punktów (65:51). Proste błedy i straty bardzo dużo kosztowały radomską ekipę. To były niestety kluczowe minuty dla Hydrotrucka, po których radomski zespół nie był w stanie odrobić strat. Poniżej oczekiwań zagrał Cullen Neal, który nie zdobył nawet punktu, a z każdym kolejnym meczem gra coraz gorzej.

Niestety w ostatniej kwarcie było już tylko gorzej. Radomska drużyna przez cztery minuty zdobyła zaledwie dwa punkty. Zespół grał tak jakby stracił nadzieję w dobry wynik i Legia szybko doprowadziła do wyniku 81:61. Końcówka tego pojedynku to już fatalna gra i duże rozczarowanie ze strony Hydrotrucku.

(ZDJĘCIA) Zachwycająca forma pięknej, radomskiej trenerki. Pomogła już wielu ludziom