Koszykarze Piotrówki Radom wywalczyli "brąz" na mistrzostwach Polski

/SzS/
Koszykarze Piotrówki w Żarach pokazali się z bardzo dobrej strony
Koszykarze Piotrówki w Żarach pokazali się z bardzo dobrej strony archiwum klubu
Trzecie miejsce wywalczyli w Żarach koszykarze Piotrówki Radom podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Polski do lat 14.

Od środy podopieczni trenera Dawida Mazura w Żarach uczestniczyli w mistrzostwach Polski młodzików. Na początku pokonali 76:74 zespół Novum Bydgoszcz, a w drugim grupowym spotkaniu przegrali z mocnym ze Śląskiem Wrocław. Radomianie klasę pokazali w pojedynku z Treflem Sopot z którym wysoko wygrali 89:69. To dało im awans do półfinału.
Koszykarze Piotrówki trafili na zespół gospodarzy, który pomagały i ściany i momentami też sędziowie. Mimo to, trzeba przyznać, że radomianie przegrali zasłużenie 67:95. Nie do zatrzymania był zawodnik Chromika, Michał Kępiński (33 punkty).
Wczoraj rozgrywali mecz o trzecie miejsce z inną wrocławską drużyną - WKK. Tak jak w poprzednich meczach, radomianie słabo zaczęli, a rozkręcali się z biegiem minut. Do przerwy przegrywali różnicą czterech punktów, ale od trzeciej kwarty poprawili skuteczność i szybko dogonili rywala. W naszej drużynie najskuteczniejszymi zawodnikami okazali się Jakub Płatos i Patryk Lis. W końcówce wrocławianom zabrakło się i gracze Piotrówki mogli się cieszyć z olbrzymiego sukcesu.
Warto przypomnieć, że drużyna Piotrówki Radom z rocznika 1999 na początku roku z powodzeniem grała w European Youth Basketball League (europejskiej lidze młodzieżowej) i udowodniła, że jest jedną z najlepszych drużyn w kraju.