Koszykarze Rosasportu Radom awansowali do finałów mistrzostw Polski

SzS
Juniorzy Rosasportu zagrają o medale
Juniorzy Rosasportu zagrają o medale Tomasz Fijałkowski
Znamy finalistów mistrzostw Polski w koszykówce do lat 20. Świetny turniej w Sopocie zaliczyli gracze Rosasportu Radom, którzy wygrali wszystkie mecze i zagrają o medale.

Półfinałowy turniej z udziałem Rosasportu Radom odbył się w Sopocie. Nasi juniorzy w sobotę wieczorem mieli okazję na żywo dopingować seniorów Hydrotrucku, którzy przegrali z Treflem 93:97. Oni sami w turnieju finałowym pokazali wielką klasę i z kompletem zwycięstw awansowali do najlepszej ósemki w Polsce.

Podopieczni trenera Dawida Mazura rozkręcali się podczas turnieju z każdą minutą. W pierwszym meczu wyraźnie pokonali Zastal Zielona Góra. Owygranej radomskiej drużyny zaważyła bardzo dobra druga kwarta, gdzie zespół wypracował sobie kilkanaście punktów przewagi i nie dał już się dogonić. W drugim spotkaniu z GTKGliwice, było dużo trudniej, ale radomianie rozegrali świetną pierwszą połowę. Z kolei w trzecim dniu Rosasport wysoko rozgromił gospodarzy, Trefla Sopot. Co ciekawe w pierwszej kwarcie nasza drużyna straciła tylko pięć punktów, a w kolejnych już tylko systematycznie powiększała przewagę.

W turnieju finałowym (27 lutego - 3 marca) zagrają: Exact Systems Śląsk Wrocław, Asseco Arka Gdynia, KS Rosa-Sport Radom, Trefl Sopot, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, WKK Wrocław, KS AGH Korona Kraków i MKS Pruszków.

Rosasport Radom - Zastal Zielona Góra 76:54 (24:22, 16:6, 14:14, 22:12)
Rosasport: Nowik 11, Rojek 10, Walski 10, Adamczyk 10, Ziółko 9, Krakowiak 8, Sowa 5, Waniewski 3, Czapla 2, Lis 2.
GTK Gliwice - Rosasport Radom 71:81 (18:22, 17:27, 17:14, 19:18)
Rosasport: Ziółko 29, Nowik 16, Nowakowski 10, Adamczyk 8, Krakowiak 7, Walski 4, Waniewski 3, Rojek 3, Lis 1, Czapla 0,
Rosasport Radom - Trefl Sopot 83:52 (22:5, 18:19, 26:14, 17:14)
Rosasport: Czapla 20, Nowakowski 16, Ziółko 13, Krakowiak 10, Nowik 9, Adamczyk 8, Walski 7, Wydra 0, Lis 0, Sowa 0.

Plebiscyt Sportowy Ziemi Radomskiej. Zobacz laureatów z poprzednich lat!