Koszykarze Rosy Radom rozgromili Asseco

SzS
Fragment meczu Rosa - Asseco
Fragment meczu Rosa - Asseco S. Szymczak
Za nami 24 Memoriał Alfonsa Wicherka. W turnieju zwyciężyła ekipa Polfarmexu Kutno. W niedzielę radomska Rosa rozgromiła ekipę Asseco Gdynia.

Rosa Radom - Asseco Gdynia 104: 67
(38:9, 21:23, 19:21, 26:14)

Rosa: Szczypiński 2, Witka 9, Bojanowski 7, Brazelton 11, Bell 20, Sokołowski 13, Sadło 2, Zegzuła 13, Adams 2, Bonarek 0, Jeszke 12, Jackson 13.

Asseco: Konopatzki 3, Szubarga 6, Matczak 17, Żołnierewicz 15, Jankowski 13, Put 7, Szczotka 0, Kołodziej 0, Frąckiewicz 4, Szymański 2.

W niedzielę wieczorem radomska drużyna zmierzyła się z Asseco Gdynia. W tym meczu widzowie zobaczyli zupełnie inny zespół niż ten w piątek. To co wydarzyło się w pierwszej kwarcie chyba na długo zostanie zapamiętane w hali przy ul. Narutowicza 9. Rosa prowadziła 38:9. Na tym poziomie, taka różnica rzadko się zdarza. Zespołowi z Radomia wpadał do kosza każdy rzut z dystansu.

W drugiej kwarcie Rosa nie musiała sie już tak spieszyć. Mecz się wyrównał, a gospodarze robili wszystko, aby rywal nie mógł się zbytnio rozkręcić.

Po przerwie „trójki” zaczęli też trafiać rywale z Gdyni, ale szybko tym samym zaczęli odpowiadać gracze Rosy. W ostatniej kwarcie Rosa jeszcze bardziej pogrążyła przyjezdnych.

Warto dodać, że podczas memoriału Rosa zagrała bez Daniela Szymkiewicza. Zawodnik wrócił już do treningów po kontuzji, ale trener Wojciech Kamiński nie chciał ryzykować i posłał koszykarza do boju. Ma być zdrowy i w pełni sił na ligowe mecze. Szansę gry dostał za młodzi zawodnicy, Mateusz Michał Sadło, Szczypiński i Maciej Bojanowski. Coraz lepiej w pierwszym zespole radzi sobie Filip Zegzuła. To jedyny rodowity radomianin w tej drużynie. To właśnie on w ostatnich minutach otrzymał ogromne brawa od kibiców za swoją grę.