Koszykówka. Hydrotruck przegrał ze Stalą po dogrywce!

Sylwester Szymczak
Trener Robert Witka
Trener Robert Witka Fot. S. Szymczak
Hydrotruck Radom był bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Po świetnej drugiej połowie doprowadzili do dogrywki, ale niestety końcówka należała do koszykarzy Stali Ostrów Wielkopolski.

Arged Stal BM Slam Ostrów Wielkopolski - Hydrotruck Radom 94:89 (21:14, 20:15, 20:27. 19:24, dogr. 14:9)

Stal: Smith 29 (1), Garbacz 20 (5), Mokros 15 (2), Florence 10 (2), Ryżek 8, Sobin 5, Green 3 (1), King 2, Dymała 2.
Hydrotruck: Neal 19 (2), Prahl 18, Griffin 16 (3), Piechowicz 14 (4), Zegzuła 12 (3), Ostojić 6, Kurpisz 4, Wall 0, Syankowski 0, Lewandowski 0.

Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy w tym sezonie zbudowali bardzo mocny skład. W pierwszej połowie gracze Stali byli skuteczniejsi, nie pozwalali "Truckersom" na zbyt wiele, przez co goście nie mieli zbyt wielu łatwych pozycji rzutowych. Mocno dał się we znaki naszym graczom Chris Smith, najlepiej punktujący zawodnik. Tuż przed przerwą calną trójką popisał się radomianin grający w Stali - Jakub Garbacz i miejscowi schodzili na przerwę mając 13 punktów przewagi.
Po przerwie radomska drużyna pokazała charakter, nie poddała się i szybko wróciła do meczu. Zaczęła od serii 13:0! Po trafieniu z dystansu Mikołaja Kurpisza mieliśmy remis, zaś po trafieniu Dayona Griffina, Hydrotruck wyszedł nawet na minimalne prowadzenie.
Emocje towarzyszyły kibicom do samego końca. Cztery sekundy przed końcem Stal prowadziła 80:77. Breth Prahl nie trafił rzutu osobistego, ale piłę zebrał Marcin Piechowicz, za moment z dystansu równo z syreną trafił Griffin i doszło do dogrywki!
Dogrywkę lepiej zaczęli gracze z Radomia, którzy wypracowali sobie pięciopunktową przewagę, ale serię 9:0 zaliczyli gracze Łukasza Majewskiego, trenera Stali, który podobnie jak Garbacz, wywodzi się z Radomia. Ostatecznie Stal wygrała 94:89, ale zespół z Radomia zasłużył na duże brawa za swoją postawę.