Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kozienice. Drugi dzień Folkobrania 2017. Ania Broda oczarowała publiczność

Mariusz Basaj
Ania Broda zabrała publiczność do krainy niepowtarzalnych dźwięków.
Ania Broda zabrała publiczność do krainy niepowtarzalnych dźwięków. Mariusz Basaj
II Festiwal Folkobranie trwa w najlepsze. Głównymi atrakcjami piątkowej części imprezy były koncert Ani Brody, orszak folkowy przez miasto i potańcówka na terenie ośrodka nad jeziorem. Mówiąc krócej, "Żniwa" na całego!

W piątek wystartowały pierwsze warsztaty w ramach Folkobrania, które prowadzili członkowie Kapeli Tęgie Chłopy. Ich efekty mogli usłyszeć wszyscy ci, którzy pojawili się na wieczornym koncercie w sali kameralnej CKA. Przed publicznością wystąpiło kilkudziesięciu uczestników zajęć, którzy w ekspresowym tempie przygotowali dwa utwory. Dali radę!

Kosy w ruch

Każdemu z dni festiwalu przewodzi inne hasło. Po czwartkowych "Siewach", w piątek przyszła pora na "Żniwa". Na temat tego, jak wyglądały dawne przy zbiórce plonów na wsi opowiadał Stefan Siech, twórca Izby Historycznej w Sieciechowie. Nie obyło się bez prezentacji takich narzędzi jak choćby kosa czy sierp czy opowieści na temat porządku dnia żniwnego. Było też klepanie kosy, które jak się okazało może być ciekawą częścią koncertu.

Magiczne dźwięki

Gwiazdą piątkowego wieczoru była Ania Broda - piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka i świetna wokalistka. Na swoim koncie ma 6 płyt, a także udział w programie Mam Talent.

Ania Broda zabrała słuchaczy do świata wyjątkowej muzyki, zanurzając ich w dźwiękach cymbałów wileńskich, liry korbowej i fortepianu. Znaczna część występu oscylowała w klimatach Warmii i Mazur, a artystka łączyła tradycyjne elementy z tymi bardziej nowoczesnymi. W jedną całość układała dawne teksty i swoją muzykę, tworząc niepowtarzalne aranżacje. Na specjalną uwagę zasługuje jest świetny wokal i duża charyzma sceniczna.

Bardzo ciekawie wypadł też wspólny występ ze Stefanem Siekiem, który towarzyszył cymbalistce wybijając rytm młotkiem na kosie, umieszczonej na tzw. babce. Ludowy performance na całego!

Poszli na potańcówkę!

Tuż po koncercie, ulicami miasta ruszył Folkowy Orszak, prowadzony przez muzyków z Kapeli Tęgie Chłopy. W towarzystwie świetnej muzyki uczestnicy festiwalu udali się na potańcówkę do Klubu Festiwalowego na terenie ośrodka nad jeziorem.

Zobacz też: Zawirowania Radomskie. Warsztaty, tańce i przyśpiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie