Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kozienicki Warsztat Terapii Zajęciowej ma nowego busa do przewozu osób niepełnosprawnych także na wózkach inwalidzkich

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic cieszy się z nowego busa dla Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic cieszy się z nowego busa dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Piotr Kozłowski/facebook
W piątek, 6 listopada Warsztat Terapii Zajęciowej w Kozienicach wzbogacił się o nowego busa marki Mercedes, dostosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

„Już jest!!! Hurrraaaa!!! Mamy nowy bus!!! Mamy okazję się cieszyć ze wspaniałego samochodu. Pojazd w pełni przystosowany do przewozu naszych uczestników. Dofinansowanie zakupu ze środków PFRON oraz wkładu własnego gminy Kozienice. Dziękujemy!!!” - taki radosny wpis zamieścili pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej na swoim facebooku.

Nowy bus z dofinansowaniem

Powód do radości jest naprawdę okazały. Bus ma 22 miejsca siedzące i jest wyposażony w rampę, po której łatwo można wprowadzić wózek inwalidzki. Zakup samochodu był możliwy dzięki wysokiemu dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które pokryło blisko dwie trzecie kosztów. Resztę wydatków pokryto z budżetu własnego gminy Kozienice.

„Kolejne zadanie dobiega końca - właśnie przyjechał, nowy autobus dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ma 22 miejsca siedzące. Autobus jest również dostosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Koszt ponad 356.000 złotych, w tym dotacja z PFRON ponad 215.000 złotych” - informuje na facebooku Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic. „Dziękuję moim pracownikom za dobrą pracę oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Kozienicach za owocne współdziałanie.”

Warsztat dla niepełnosprawnych

Warsztat Terapii Zajęciowej w Przewozie jest jednym z ponad sześciuset warsztatów w Polsce i jedynym w Powiecie Kozienickim. Wszystkie one realizują zadania z zakresu rehabilitacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych. Z Warsztatu korzystają osoby z niepełnosprawnością intelektualną ( z upośledzeniem umysłowym lub chorobą psychiczną).

Kandydat na uczestnika musi legitymować się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i orzeczonymi wskazaniami do terapii zajęciowej. Honorowane są orzeczenia Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.

Aktualnie z terapii korzysta 40 osób, które w większości są dowożone na zajęcia warsztatowym autobusem. Zajęcia trwają 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. W ciągu roku przewidziana jest miesięczna przerwa urlopowa, którą wykorzystują jednocześnie uczestnicy i pracownicy. Rehabilitacja i terapia realizowana jest różnymi metodami. Uczestnicy wytwarzają wiele przedmiotów ozdobnych, które są sprzedawane na kiermaszach.

W czasie pandemii placówka działa w trybie zdalnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie