Królestwo Kabuto wymyślił radomianin Mieszko Makowski. To...

  Królestwo Kabuto wymyślił radomianin Mieszko Makowski. To państwo ma swoją kolonię pod Radomiem

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mieszko Makowski, król Królestwa Kabuto, gdzie nie ma podatku VAT, składek na ZUS oraz wielu innych danin publicznych.

  Mieszko Makowski, król Królestwa Kabuto, gdzie nie ma podatku VAT, składek na ZUS oraz wielu innych danin publicznych. ©facebook / archiwum prywatne

  Na facebooku oraz na innych stronach internetowych rekordy popularności biją informacje o Królestwie Kabuto. Jego terytorium znajduje się na niczyich do tej pory wodach w pobliżu obszaru kontrolowanego przez Kanadę, ale też ma swoje kolonie w pobliżu granicy z Chorwacją i podradomskiej gminie Wolanów.
  Mieszko Makowski, król Królestwa Kabuto, gdzie nie ma podatku VAT, składek na ZUS oraz wielu innych danin publicznych.

  Mieszko Makowski, król Królestwa Kabuto, gdzie nie ma podatku VAT, składek na ZUS oraz wielu innych danin publicznych. ©facebook / archiwum prywatne

  Brzmi to wszystko jak żart, ale ponad 600 osób złożyło już wniosek o przyznanie obywatelstwa nowego państwa. Twórcą nowego państwa jest 29 - letni Mieszko Makowski, o którym kiedyś było głośno, gdy zastrzegł swoje prawo do sprzedawania miejsca w niebach i piekłach wszystkich systemów wierzeń.

  Inspiracją do powołania nowego państwa była historia stworzenia mikropaństwa na platformie przeciwlotniczej Fort Roughs z czasów II wojny światowej. Królestwo Kabuto powstało na mocy konwencji przyjętej w Montevideo w 1933 roku.

  Mieszko Makowski objął dwa terytoria wodne, do których inne państwa nie rościły sobie pretensji. Stworzył też dwie kolonie, a jedna z nich o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych jest własnością nowego monarchy i mieści się w gminie Wolanów. W nowym państwie nie ma podatku VAT, ani składek na ZUS. Trzeba jednak płacić opłatę za zarejestrowanie firmy. Językami urzędowymi jest polski i angielski.

  Mieszko Makowski w wywiadach, które można znaleźć w internecie przekonuje, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie ma żadnej sprzeczności w posiadaniu obywatelstwa polskiego oraz Królestwa Kabuto - można mieć podwójne.

  Do społeczności międzynarodowej chce wraz z obywatelami przebić się najszybciej w sporcie, bo w federacjach sportowych najszybciej można zarejestrować nowe państwo. Twierdzi, że jego mikro-państewko mogłoby zabiegać o członkostwo w ONZ, bo wyznaje podstawową ideę, która przyświeca tej organizacji - pokojowego współżycia pomiędzy różnymi państwami i nacjami. Nie widzi natomiast możliwości przystąpienia do NATO, bo jego kraj może nie spełniać wymogów i nie ma własnej armii.


  ZOBACZ TEŻ: Tajlandia ma nowego króla. Książę przyjął imię Rama X / RUPTLY (x-news)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo