Które szkoły jazdy w Radomiu najlepiej uczą? Oto ranking szkół nauki jazdy według zdawalności w radomskim ośrodku egzaminowania

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
W radomskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbywają się egzaminy praktyczne i teoretyczne także na prawo jazdy kategorii B. Dziś prezentujemy wyniki zdawalności kandydatów na kierowców z poszczególnych szkół nauki jazdy według zestawienia z ośrodka. W rankingu o kolejności decyduje zdawalność części praktycznej egzaminu na prawo jazdy. Ale podajemy też zdawalność części teoretycznej. Prezentujemy szkoły w kolejności od najniższej do najwyższej zdawalności. Zobacz zdjęcia na kolejnych slajdach. Używaj gestów lub strzałek.
W radomskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbywają się egzaminy praktyczne i teoretyczne także na prawo jazdy kategorii B. Dziś prezentujemy wyniki zdawalności kandydatów na kierowców z poszczególnych szkół nauki jazdy według zestawienia z ośrodka. W rankingu o kolejności decyduje zdawalność części praktycznej egzaminu na prawo jazdy. Ale podajemy też zdawalność części teoretycznej. Prezentujemy szkoły w kolejności od najniższej do najwyższej zdawalności. Zobacz zdjęcia na kolejnych slajdach. Używaj gestów lub strzałek. Archiwum/Zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Sięgnęliśmy do sprawozdania przygotowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego organizującego egzaminy na prawo jazdy w Radomiu. Przygotowuje on informację na temat wyników osiąganych przez kandydatów poszczególnych szkół nauki jazdy. Szukasz szkoły jazdy, masz zamiar starać się o prawo jazdy. Ten ranking jest dla ciebie.

Które szkoły jazdy w Radomiu najlepiej uczą? Oto ranking szkół nauki jazdy według zdawalności w radomskim ośrodku egzaminowania

Jak zgodnie mówią kierowcy i ci, którzy o uprawnienia dopiero się starają egzamin na oprawo jazdy jest jednym z trudniejszych, z jakim trzeba się zmierzyć. Nawet najlepiej przygotowanych może pokonać stres. Choć, jak mówią fachowcy im lepiej się nauczymy na kursie tym mniej nerwów podczas testu, czy w czasie jazdy egzaminacyjnej.

Rekord: ponad 100 podejść

Aby otrzymać upragnione prawo jazdy musimy się zmierzyć z dwustopniowym egzaminem. Na początek jest teoria. od kilku lat test rozwiązuje się przed komputerem, pytania pochodzą z bogatej bazy, otrzymujemy je losowo. I jak się okazuje wcale nie łatwo przez niego przebrnąć, wciąż wiele osób nie radzi sobie. Bywają tacy, którzy do tego sprawdzianu podchodzą kilka, kilkanaście razy. Część z nich zjadają nerwy, inni przychodzą nieprzygotowani. Wniosek i rada od fachowców: trzeba się uczyć i trenować. W internecie sa dostępne symulatory egzaminów.

Zdawać można dowolną ilość razy. Każda próba to jednak wydatek. Dopiero sukces "na teorii" daje możliwość przystąpienia do egzaminu praktycznego. To znowu mamy dwa etapy, czyli próba na placu manewrowym i po nim dopiero jazda po mieście. Są kandydaci, którzy zdają egzamin praktyczny przy pierwszym podejściu, innym potrzeba kilku prób.

Jak informował nad Marcin Ciężkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu są rekordziści, którzy do "praktyki" podchodzą nawet kilkadziesiąt razy. Wielu nie wyjeżdża nawet z placu manewrowego.

Jak powstał ranking?

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który organizuje egzaminy na prawo jazdy, co kwartał przygotowuje zestawienie wyników osiąganych przez kandydatów. To wymóg ustawowy stawiany przed każdym ośrodkiem egzaminacyjnym w kraju. Zawarte są w nim między innymi informacje na temat zdawalności egzaminu praktycznego i teoretycznego na wszystkie kategorie prawa jazdy przez kursantów poszczególnych ośrodków szkolących kandydatów na kierowców. Dane są publicznie dostępne.

Przygotowując nasz ranking wykorzystaliśmy tylko dane dotyczące egzaminów teoretycznych i praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Znalazły się w nim wyłącznie te szkoły z Radomia, z których było co najmniej 50 podejść do egzaminu praktycznego w radomskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w czwartym kwartale 2021 roku, a więc od października do grudnia zeszłego roku. Bez rozróżnienia czy osoby te zdawały za pierwszym, drugim, czy kolejnym razem.

Tym razem Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował też zestawienie dotyczące zdawalności egzaminu za pierwszym razem. Jutro napiszemy o tym, która szkoła nauki jazdy z Radomia może się poszczycić największą liczba kandydatów, którzy upragnione prawo jazdy zdobyły przy pierwszym podejściu.

W rankingu o kolejności decyduje zdawalność części praktycznej egzaminu na prawo jazdy. Ale podajemy też zdawalność części teoretycznej. Prezentujemy szkoły w kolejności od najniższej do najwyższej zdawalności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie