Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łaźnia w Radomiu zaprosiła na wystawę fotografii Wiesława Warchoła "Jak życie moje 1948–2020"

Barbara Koś
Wiesław Warchoł zaprasza na wystawę "Jak życie moje 1948–2020".
Wiesław Warchoł zaprasza na wystawę "Jak życie moje 1948–2020". Łaźnia facebook
Łaźnia przy ulicy Żeromskiego 56 w Radomiu zaprosiła we wtorek, 16 lutego, na wystawę fotografii Wiesława Warchoła "Jak życie moje 1948–2020". Najpierw odbył się skromny wernisaż wystawy, a potem - prezentacja wystawy online na kanale YouTube oraz na Facebooku Łaźni.

Było dwóch gospodarzy wieczoru: Marcin Rusek, kierownik Łaźni i naturalnie bohater wernisażu: Wiesław Warchoł. Sam opowiadał widzom o swoich fotografiach, zawartych w albumie "Jak życie moje 1948–2020". Bo wszystkich fotografii ma już tak wiele, że musiał je poukładać w albumy, a ten jest wyjątkowo obfity.

- Cały album ma 300 zdjęć, a na wystawie pokazuje tylko 50 z nich - mówił fotografik.

Jest to wystawa retrospektywna i obejmuje zdjęcia z lat 1963 - 2020. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, przeważa fotogfafia czarno - biała.

Jest nawet, co zauważył Marcin Rusek, seria zdjęć kobiecych aktów.

- Fotografuję od zawsze - tłumaczył Wiesław Warchoł - może mniej, kiedy pracowałem w zakładzie fotograficznym, prowadząc usługi dla mieszkańców. - Ale fotografia jest zawsze moją pasją. Cieszę się, że akceptuje to moja rodzina...Dlatego zapraszam wszystkich na obejrzenie tych zdjęć. Jestem dumny, że nie zmarnowałem mojego życia.
Podczas wernisażu gratulacje autorowi złożyli Leszek Jastrzębiowski, szef Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i Janusz Popławski, szef radomskiego okręgu ZPAP.
Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni, obdarowała Wiesława Warchoła pięknymi, zimowymi kwiatami.

Jak przypomniał Marcin Rusek, Wiesław Warchoł, znany radomski fotografik urodził się w 1948 r. w Pionkach. Tam ukończył Szkołę Podstawową oraz Technikum Mechaniczne. W 1965 r. ukończył pierwszy kurs fotograficzny prowadzony przez inż. Mieczysława Walaszka w Hufcu Harcerskim w Pionkach. W latach 1966-67 prowadził szkolenia harcerzy oraz laboratorium w ww. Hufcu, a w okresie 1967-68 miał też własną pracownię w wynajętym pomieszczeniu w „Kasynie” zakładów Proch-Pionki. Założył i prowadził studio i laboratorium w Domu Kultury w Pionkach.

Równolegle, w latach 70. ubiegłego wieku udzielał się w grupie twórczej „Kontur” przy Wojewódzkim Domu Kultury w Radomiu. W 1977 r. w Zakładowym Domu Kultury „Walter” w Radomiu utworzył studio fotograficzne i laboratoria, które prowadził do 1991 r., pełniąc funkcję prezesa Klubu Fotografii Artystycznej „Zarys”. W 1988 r. ukończył kursy rzemieślnicze i otrzymał tytuł czeladnika w rzemiośle fotografowanie. Na tej podstawie w latach 1991-2001 prowadził usługi we własnym studiu, pracując jednocześnie nad fotografią w technice szlachetnej – gumy.

Przynależy do organizacji artystycznych: Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest honorowym członkiem gromadzkiej organizacji „Krywbas fotoklub” w Krzywym Rogu na Ukrainie oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP w Warszawie.

W dorobku posiada udział w ponad pięćdziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w kilkudziesięciu plenerach artystycznych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wystawa powstała w ramach obchodów 60. lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Czynna jest do 5 marca.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie